SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Maciej Janowski: Złoto zdobyliśmy dla Tomasza Golloba

Maciej Janowski: Złoto zdobyliśmy dla Tomasza Golloba

11.07.2017, godz. 06:37
Maciej Janowski, Drużynowy puchar świata, polska, żużel
Maciej Janowski cieszy się ze zdobycie drużynowego pucharu świata na żużlu. foto:

Tomasz Gollob (46 l.) wciąż walczy o powrót do sprawności po fatalnym wypadku na crossie i uszkodzeniu rdzenia kręgowego, a oglądając finał DPŚ w Lesznie, mógł się uśmiechnąć, widząc, że ma godnych następców. Po tym, jak Polacy pokazali plecy Szwedom, Rosjanom i Brytyjczykom, kapitan drużyny Maciej Janowski (25 l.) zadedykował ten triumf właśnie Gollobowi.

- Jak duży kamień spadł ci z serca po 18. biegu, w którym wygrałeś i "przyklepałeś" złoto dla Polski?

Maciej Janowski: - To były jedne z najtrudniejszych zawodów, jakie przeżyłem. Denerwowałem się nie tylko przed swoimi biegami, ale też kolegów. Odpowiedzialność spoczywająca na naszych barkach była duża.

- Presja przeszkadzała?

- Startowaliśmy niedawno przed 50-tysięczną publicznością w Warszawie i teoretycznie powinniśmy być przyzwyczajeni, ale presja przed zawodami w Lesznie była szalona. Wielu ludzi mówiło, że to będą dla nas łatwe zawody, a było bardzo trudno. Na szczęście udało się!

- W ubiegłym roku w Manchesterze wystąpiłeś w półfinale DPŚ, ale w finale zastąpił cię Krzysztof Kasprzak.

- To są zawsze decyzje trenera, to on odpowiada za wynik. Trener Cieślak jest moim szefem i jeśli da do zrozumienia, że mnie potrzebuje, to zawsze jestem gotowy, by wykonać swoją robotę.

- 22 lipca Grand Prix w Cardiff. Zwycięstwo w DPŚ doda wiatru w żagle (Janowski jest 3. w klasyfikacji generalnej - red.)?

- Wygrana w Lesznie, a wcześniej moja w GP w Horsens to dobry prognostyk na przyszłość. Jestem szczęśliwy, to wszystko idzie w dobrym kierunku, ale wiem, że jest jeszcze wiele pracy przede mną.

- Komu dedykujesz to złoto?

- Zrobiliśmy to dla Tomka Golloba. Tomek trzymaj się i walcz, a to złoto jest dla Ciebie! Tęsknimy za Tobą! Przesyłamy ci mnóstwo energii.

autor: Rozmawiał Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: