SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Masażysta próbował ją zgwałcić. Postanowiła zakończyć karierę

Masażysta próbował ją zgwałcić. Postanowiła zakończyć karierę

03.05.2017, godz. 08:54
Elena Myers
foto: Twitter

23-letnia Elena Myers postanowiła zakończyć swoją karierę. Młoda motocyklistka była fenomenem w świecie sportów motorowych, dla dramat, który przeżyła, uniemożliwił jej dalsze ściganie. Masażysta Jerome McNeill próbował zgwałcić Amerykankę w pokoju hotelowym. Całe zajście odbiło się na psychice Myers na tyle, że postanowiła rozstać się z motocyklem.

Myers zakochała się w wyścigach motocyklowych jako kilkuletnia dziewczynka. Od zawsze ciągnęło ją na jednośladowy pojazd i pomimo męskiego charakteru tego sportu, nie bała się marzyć o wielkich wyścigach. Jej pasję podzielali rodzice i nie stawiali przeszkód przed realizowaniem swoich planów. Po raz pierwszy głośno zrobiło się o Myers w 2010 roku. 23-latka została pierwszą kobietą, która wygrała wyścig serii AMA Pro Racing. Jej nazwisko zaczęło budzić wiele emocji wśród kibiców i sponsorów. W 2014 roku Elena zrobiła krok wprzód. Przeniosła się do serii AMA Pro Daytona SportBike.

Wtedy rozpoczęły się problemy. Myers notowała gorsze wyniki, a do tego często zaliczała upadki. Po jednym z nich konieczna była interwencja specjalistów. Zawodniczka zdecydowała się na masaż w hotelu Philadelphia’s Loews Hotel. Wykonać go miał Jerome McNeill, ale mężczyzna zamiast masażu zaczął dotykać intymne miejsca wówczas 20-letniej dziewczyny. Finalnie Myers obroniła się przed napastnikiem, ale uraz w jej psychice pozostał do dziś. Jest na tyle poważny, że Myers straciła pewność siebie i zapowiedziała, że już nigdy nie wsiądzie na motocykl. Wydarzenia z hotelu w Filadelfii skończyły jej karierę.

Elena Myers postanowiła nie wkraczać na drogę sądową, by nie pogłębiać swojego bólu. Według amerykańskich mediów masażysta, który próbował zgwałcić motocyklistkę był już wcześniej oskarżany o trzykrotne zgwałcenie 12-latki. Tamto śledztwo w dziwnych okolicznościach umorzono.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: