SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Mercedes dał zielone światło na bratobójczą walkę Hamilton - Rosberg o mistrzostwo

Mercedes dał zielone światło na bratobójczą walkę Hamilton - Rosberg o mistrzostwo

20.10.2016, godz. 16:53
Lewis Hamilton i Nico Rosberg
foto: EAST NEWS

Mercedes poinformował, że nie zamierza ingerować w wewnętrzną walkę Lewisa Hamiltona i Nico Rosberga o mistrzostwo świata Formuły 1. W świecie sportów motorowych narastały ostatnio spekulacje, jakoby team miał wspierać Niemca, który wypracował sporą przewagę w klasyfikacji nad Brytyjczykiem.

Formuła 1 już nieraz widziała jak kierowcy z jednego teamu, walcząc między sobą, kończą wyścigi przedwcześnie. Obawy ludzi związanych z tym sportem jakoby Mercedes miał dawać Lewisowi Hamiltonowi wskazówki, by odpuszczał Nico Rosbergowi, były więc w pełni uzasadnione. Zespół nie zamierza jednak patrzeć w przeszłość i chce, by kierowcy sami rozstrzygnęli na torze komu należy się tytuł mistrza świata. – Nie będzie żadnych ograniczeń, nie będziemy stosowali team orders. Niech wygra lepszy - powiedział szef stajni Toto Wolff.

Do końca sezonu stawce pozostały już tylko cztery wyścigi. W tym momencie niemiecki kierowca ma 33 punkty przewagi nad kolegą z zespołu i wydaje się, że tylko kataklizm może zabrać mu tytuł. Tego zdania jest między innymi Niki Lauda, legenda Formuły 1. – Jeśli Nico nie będzie miał problemów technicznych, to Hamilton nie będzie w stanie go pokonać. Ten sezon jest dla mistrza świata mniej udany niż poprzednie, to się zdarza - stwierdził dyrektor sportowy Mercedesa, który nie ukrywa od jakiegoś czasu swojej sympatii do Rosberga.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: