SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Mercedes GP prężnie się rozwija. Zespół wchodzi w świat bolidów elektrycznych

Mercedes GP prężnie się rozwija. Zespół wchodzi w świat bolidów elektrycznych

04.10.2016, godz. 15:46
Lewis Hamilton najszybszy w kwalifikacjach do GP Wielkiej Brytanii
foto: Eastnews

Mercedes GP nie ma sobie równych w stawce Formuły 1. Stajnia, która zdystansowała konkurencję w najbardziej prestiżowym cyklu sportów motorowych, wciąż szuka dróg do rozwoju. Inżynierowie już rozpoczęli przygotowania bolidu z silnikiem elektrycznym, który na tory ma wyjechać za dwa lata.

Bolidy napędzane jednostką elektryczną mają swoją odrębną klasę wyścigową o nazwie Formuła E. Seria ta cieszy się coraz większą popularnością, co zauważyli działacze zespołu Mercedes GP. Jak przyznał szef ekipy Toto Wolff silniki elektryczne to przyszłość, a jego stajnia już podpisała wstępną umowę z promotorem Formuły E. - Obserwujemy z życzliwością wzrost zainteresowania Formułą E, dlatego chcemy się włączyć do tej rywalizacji. Prace projektowe już trwają, bolidy elektryczne są w przyszłości jedną z opcji wyścigowych. Będziemy gotowi wprowadzić serię do naszego programu w piątym sezonie istnienia - wyjaśnił Wolff.

Oznacza to, że w sezonie 2018/19 bolidy Mercedesa obejrzymy nie tylko na torach Formuły 1, lecz także Formuły E. - Elektryczność będzie w przyszłości odgrywała w przemyśle motoryzacyjnym wiodącą rolę. Formuła E jest platformą badawczą, już dzisiaj pozwalającą na bardzo poważne zmiany i wprowadzanie nowości w konstrukcji samochodów osobowych - motywował decyzję o przystąpieniu do stawki Toto Wolff.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: