SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Michael Schumacher trafił do Alei Sław niemieckiego sportu

Michael Schumacher trafił do Alei Sław niemieckiego sportu

12.01.2017, godz. 08:40
Michael Schumacher
5. Michael Schumacher (Formuła 1) - 1 mld dolarów Niemiecki kierowca jest prawdziwą legendą F1. Tytuł mistrza świata zdobywał aż siedmiokrotnie, a po zakończeniu kariery mógł liczyć na wsparcie licznych sponsorów oraz kontrakty reklamowe. W 2013 roku uległ poważnemu wypadkowi (jadąc na nartach przewrócił się i uderzył głową w kamień), ale mimo kosztownego leczenia jego majątek i tak jest bardzo pokaźny.   foto: EAST NEWS

Choć Michael Schumacher od ponad trzech lat rehabilituje się po tragicznym wypadku na nartach i nie jest już kierowcą Formuły 1, to kibice o nim nie zapominają. W głosowaniu został wybrany do "Alei Sław" niemieckiego sportu! W plebiscycie wyprzedził legendarnego piłkarza.

W głosowaniu Michael Schumacher zdeklasował resztę stawki! Zdobył aż 67 procent głosów i trafił do prestiżowej "Hall of Fame" ("Alei Sław") niemieckiego sportu. Drugie miejsce zajął piłkarz Lothar Matthaeus, który także osiągnął wiele w swojej karierze, ale daleko mu do uwielbiania, którym wciąż darzony jest były kierowca F1. Reprezentant Niemiec otrzymał zaledwie 13 procent głosów. U kobiet plebiscyt wygrała biathlonistka Magdalena Neuner.

- Ze względu na osobowość i osiągnięcia sportowe Magdalena Neuner i Michael Schumacher przyczynili się do popularności ich dyscyplin i przez lata dawali radość kibicom w Niemczech oraz na całym świecie - mówił minister sportu w Niemczech Thomas de Maiziere.

Przypomnijmy, że Michael Schumacher wciąż przechodzi żmudną rehabilitację po groźnym wypadku narciarskim. Przewrócił się i uderzył głową w kamień. Wybitny kierowca, który jest siedmiokrotnym mistrzem świata F1, walczy o odzyskanie pełnej sprawności ruchowej.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: