SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Odeszła hiszpańska legenda Moto GP. Gwiazdy sportu wyraziły kondolencje

Odeszła hiszpańska legenda Moto GP. Gwiazdy sportu wyraziły kondolencje

04.08.2017, godz. 09:39
Angel Nieto
foto: Instagram

W wieku 70 lat zmarł Angel Nieto, hiszpański motocyklista uznawany za legendę Moto GP. Wiadomość o jego śmierci pogrążyła w smutku nie tylko świat sportów motorowych, ale także przedstawicieli innych dyscyplin. Swój żal i kondolencje wyrazili między innymi Fernando Alonso, Rafael Nadal, czy piłkarski klub Real Madryt.

Angel Nieto ścigał się na motocyklu przez 23 lata. Hiszpan zdobył trzynaście tytułów mistrzowskich, co do tej pory jest jednym z największych osiągnięć w historii wyścigów motocyklistów. Należał do Galerii Legend Moto GP. Był pionierem sportów motorowych w swoim kraju. Inspirował wielu ludzi i spora grupa hiszpańskich kierowców to właśnie jego osobie zawdzięcza zainteresowanie sportami motorowymi.

Po śmierci Nieto kondolencje wyraziły zespoły GP, a także byli zawodnicy, którzy pamiętają go jeszcze z wyścigów. Swoim smutkiem podzielili się hiszpańscy kierowcy, którzy w 70-latku wciąż widzieli swojego idola. Człowieka, który pchnął ich w kierunku tego sportu. Na Instagramie z Angelem Nieto pożegnał się Fernando Alonso. Żal z powodu śmierci legendy wyraził także Real Madryt. Nieto nie krył się ze swoim zamiłowaniem do piłki nożnej. Jego kochanym klubem była właśnie stołeczna drużyna z Santiago Bernabeu. Hołd zmarłemu oddał również Rafael Nadal: - Kiedyś dawałeś nam wiele radości, teraz mamy przez ciebie jeden z najsmutniejszych dni w historii Hiszpanii - napisał tenisista.

Sin palabras. Se va una parte de nuestras vidas y leyenda del motor. Mi pésame a la familia y abrazo al todo motociclismo. 12+1 ❤️

Post udostępniony przez Fernando Alonso (@fernandoalo_oficial) 3 Sie, 2017 o 10:48 PDT

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: