SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Ojciec Tomasza Golloba: Syn wygrał ten fragment wojny o życie

Ojciec Tomasza Golloba: Syn wygrał ten fragment wojny o życie

11.05.2017, godz. 20:45
Tomasz Gollob
Tomasz Gollob foto: EAST NEWS

Tomasz Gollob wciąż przebywa w szpitalu po groźnym wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie. Z dnia na dzień żużlowiec toczy ciężki bój o powrót do zdrowia. Na początku wydawało się, że jego życie jest poważnie zagrożone. Na szczęście lekarze stanęli na wysokości zadania i udało się uniknąć najgorszego. Władysław Gollob, ojciec 46-latka, uważa, że syn wygrał pierwszy etap wojny.

Przypomnijmy, Tomasz Gollob ciężki wypadek miał 23 kwietnia. Żużlowy mistrz świata z 2010 roku na torze motocrossowym w Chełmnie fatalnie upadł i jak wykazały późniejsze badania doszło do urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, złamania siódmego kręgu piersiowego i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Lekarze przystąpili do długiej rehabilitacji, będącego w stanie krytycznym sportowca. Przez jakiś czas po niej 46-latek utrzymywany był w stanie śpiączki farmakologicznej, z której wybudzono go dwa tygodnie temu.

Ojciec żużlowca, Władysław Gollob, przekazał najnowsze informacje, dotyczące zdrowia swojego syna. - Tomek walczył o życie, ten fragment wojny o życie wygrał, natomiast jeszcze wiele przed nim ciężkich doświadczeń i prób - powiedział w rozmowie z RMF Maxxx. - Tomek komunikuje się z rodziną, często go odwiedzamy, to na pewno okoliczność budująca optymizm syna. Za mało czasu upłynęło, żeby jakiekolwiek wnioski wyciągać z tego, jaka będzie przyszłość. Jest w bardzo dobrej kondycji biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej się znalazł. Rozległość wypadku nawet nie rokowała, że tak prędko stan dochodzenia do zdrowia będzie się realizował - dodał.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: