SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Paweł Przedpełski: Szkoda, że żużla nie ma na igrzyskach

Paweł Przedpełski: Szkoda, że żużla nie ma na igrzyskach

25.08.2016, godz. 02:00
Paweł Przedpełski
Paweł Przedpełski foto: EAST NEWS

- Oglądałem igrzyska w Rio. Żałuję, że jako żużlowiec nie mogę brać w nich udziału - mówi nam Paweł Przedpełski (21 l.), świeżo upieczony mistrz świata juniorów w drużynie na żużlu i lider drużyny Get Well Toruń.

"Super Express": - Czternaście twoich punktów i złoto DMŚJ. Lepiej chyba być nie mogło.

Paweł Przedpełski: - To złoto smakuje specjalnie i podwójnie, bo zostało zdobyte na koniec roku juniorskiego. I po raz trzeci zostałem mistrzem świata juniorów. Zawody, w których reprezentuję nasz kraj, są dla mnie szczególne i bardzo je przeżywam. Dziękuję chłopakom, że wszyscy zostawiliśmy serce na torze i znowu wygraliśmy.

- Są wakacje, ale chyba ty za wiele czasu wolnego nie masz, bo sezon w pełni?

- Trochę tak wychodzi, że się z moją dziewczyną mijamy. Albo ona pracuje, albo ja jestem zajęty zawodowo i jeżdżę. Przez cale lato mogę na palcach jednej ręki policzyć wspólne wypady na 2-3 dni. Jesienią wybierzemy się jednak w jakieś egzotyczne miejsce.

- A kibicem sportowym jesteś? Oglądałeś poczynania Polaków na IO w Rio?

- Codziennie coś śledziłem. Żałuję, że żużel nie jest dyscypliną olimpijską. Widziałem radość naszych reprezentantów ze zdobywanych medali. To coś pięknego. Zazdroszczę im. Po sobotnim sukcesie w lokalnej prasie znalazłem nagłówek "Maja srebrna, Paweł złoty". Fajnie znaleźć się w takim zestawieniu z mistrzynią, jaką jest bez wątpienia Maja Włoszczowska. To moja idolka.

tagi: żużel
autor: Paweł Skraba zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: