SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Pierwszy Polak wraca już z Dakaru. Jakub Piątek złamał rękę

Pierwszy Polak wraca już z Dakaru. Jakub Piątek złamał rękę

03.01.2017, godz. 08:15
Jakub Piątek, Dakar
foto: EAST NEWS

Pierwszy dzień rajdu Dakar przyniósł dla polskich kibiców sportów motorowych bardzo smutną wiadomość. Podczas krótkiego etapu kontuzji doznał motocyklista znad Wisły. Na trzydziestym kilometrze Jakub Piątek upadł i złamał kość śródręcza. We wtorek załamany Polak ma wrócić do kraju.

Pierwszy etap rajdu Dakar prowadził z paragwajskiego Asuncion do argentyńskiej Resistencii. Liczył zaledwie trzydzieści osiem i pół kilometra. Mimo niezbyt wymagającej trasy, w porównaniu do kolejnych odcinków, niektórzy zawodnicy mieli spore problemy. W gronie tym był motocyklista Orlen Teamu Jakub Piątek. Na trzydziestym kilometrze Polak zaliczył groźnie wyglądający upadek. Jak się okazało zmuszony był przez niego wycofać się z dalszej rywalizacji.

Choć Piątek do mety dojechał, to prześwietlenie wykazało, że doszło do złamanej kości śródręcza i jego dalszy udział w morderczym rajdzie jest wykluczony. Sam zawodnik nie ukrywał swojego załamania. Motocyklista na mecie zjawił się ze łzami w oczach i pełen wątpliwości czy w przyszłym roku ktokolwiek zechce zabrać go na Dakar, który jest marzeniem większości rajdowców. We wtorek Jakub Piątek ma wrócić do ojczyzny i w niedługim czasie przejdzie operację kontuzjowanej ręki.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: