SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Powrót Roberta Kubicy zburzył jego kolegę z teamu: To frustrujące

Powrót Roberta Kubicy zburzył jego kolegę z teamu: To frustrujące

15.07.2017, godz. 11:09
Robert Kubica, F1, Walencja
Robert Kubica podczas testów bolidu F1 Renault na torze w Walencji foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

Robert Kubica coraz bliżej powrotu do ścigania w Formule 1! To fakt. Po ostatnich testach Polaka w starszych wersjach bolidu Renault, media na całym świecie wieszczą szybki powrót naszego kierowcy do rywalizacji. Doniesienia te zirytowały Olivera Rowlanda, kierowcę rozwojowego francuskiej stajni - klubowego kolegę Kubicy! - który w jednym z wywiadów dość ostro skomentował powrót polskiego kierowcy.

- Szczerze mówiąc, dla mnie ta cała sytuacja jest frustrująca - powiedział Anglik w wywiadzie dla BT Sports. 24-letni kierowca powrotu Kubicy nie potrafi zrozumieć. Uważa że jest lepszy, bo jest młodszy. - Udowodniłem swoją wartość w World Series i F2, a teraz mówi się, że do bolidu może wrócić 32-letni kierowca. To trochę frustrujące - dodał, nie wyjaśniając jednak, dlaczego uważa za ważniejsze dane w metryce, niż faktyczne umiejętności i doświadczenie zdobyte na miejscu kierowcy bolidu F1.

Sam Kubica wciąż natomiast jest w trakcie przygotowań. Cyril Abiteboul, szef teamu Renault, na razie nie chce mówić o konkretach. Jasne jest, że Francuzi szukają następcy dla Jolyona Palmera, który w tym sezonie F1 nie zdobył jeszcze żadnego punktu. - Nie ma żadnych poważnych przeszkód. Jest tylko sytuacja skomplikowana od strony formalnej - tyle usłyszeli dziennikarze.

A co na to Rowland? Cóż, jemu brak umiejętności nie przeszkadza. On jest młody, jemu się należy: - Projekt Renault jest długoterminowy, a ja wciąż jestem młody.

Fakt, chłopie, masz rację. W młodości ponoć kości szybciej się zrastają.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: