SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Powrót w wielkim stylu! Robert Kubica w świetnej formie na testach Formuły 1

Powrót w wielkim stylu! Robert Kubica w świetnej formie na testach Formuły 1

02.08.2017, godz. 17:59
Robert Kubica, Reanault, Hungaroring, F1_1pub
Robert Kubica podczas pierwszego dnia oficjalnych testów bolidu Renault na torze Hungaroring. (1 sierpnia 2017 roku) foto: Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER

Robert Kubica wrócił w wielkim stylu. Polak podczas oficjalnych testów Formuły 1 na węgierskim torze Hungaroring przejechał 142 okrążenia i uzyskał czwarty najlepszy czas spośród wszystkich kierowców, którzy tego dnia pojawili się na torze. Dzień zakończył z wynikiem 1:18,572, czym sprawił wiele radości załodze Renault i licznie zgromadzonym na Hungaroring kibicom.

Drugi dzień testów Formuły 1 na węgierskim Hungaroring przebiegł pod znakiem powrotu Roberta Kubicy. Cieszył się nie tylko sam kierowca, ale również jego fani i cały świat Formuły. Swoje gratulacje przekazał sam Fernando Alonso. Kubica podczas środowych jazd nie zawiódł. Przejechał aż 142 okrążenia i wykręcił czwarty najlepszy czas.

Świetnie spisywał się już przed przerwą obiadową, kiedy zszedł poniżej minuty i dwudziestu sekund. Rozszalał się jednak popołudniu, kiedy jego stajnia zdecydowała się na lżejsze opony i mniej napełniony zbiornik paliwa. Wtedy Kubica mógł poszarżować i z okrążenia na okrążenie kręcił lepsze rezultaty. Ostatecznie testy zakończył z wynkiem 1:18,572.

Powrót Roberta Kubicy po ponad sześciu latach był tematem numer jeden węgierskich testów. Na drugi plan zszedł znakomity debiut 17-letniego Brytyjczyka Lando Norrisa. Kierowca McLarena zanotował drugi czas, ustępując jedynie Sebastianowi Vettelowi.

Powrót króla! Robert Kubica testuje na Węgrzech

Renault zwolni kierowcę, by zrobić miejsce Kubicy?

Zobacz zdjęcie ręki Roberta Kubicy

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3310 False 1 2017-08-02 08:45:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: