SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Powstanie nowy team Formuły 1? W Polsce zyska wielu fanów. Oto Stefan GP!

Powstanie nowy team Formuły 1? W Polsce zyska wielu fanów. Oto Stefan GP!

09.07.2017, godz. 17:42
Formuła 1, wyścig, tor Monza
foto: EAST NEWS

Nadchodzi powiem świeżości w Formule 1! Od 2019 roku na starcie pojawić mają się dwa nowe zespoły. Jednym z nich ma być włoski team Zorana Stefanovicia, w którym za konstrukcję bolidu odpowiedzialnymi mają być inżynierowie z Ferrari czy Williamsa i który w Polsce szybko powinien zyskać rzeszę kibiców. A to ze względu na swojsko brzmiącą nazwę: Stefan GP! Będzie hit!

Stefanović od lat stara się o licencję na starty w F1. Do tej pory słyszał odmowy. Władze najsłynniejszej serii wyścigów wybierały inne kandydatury, a Stefanović stał w blokach. Jego marzenie może się jednak spełnić w 2019 roku. Władze FIA już bowiem zapowiedziały, że planują zwiększyć liczbę zespołów. - W chwili obecnej mamy dziesięć ekip, ale nasze plany zakładają zwiększenie ich liczby do 12 - powiedział prezes organizacji Jean Todt. To zaś oznacza, że szanse powstania Stefan GP rosną.

Zespół jest już ponoć gotowy. Enrique Scalabroni, starszy inżynier Williamsa oraz Ferrari, odpowiedzialny ma być za konstrukcję bolidu. Właściciel zespołu znalazł też już tunel aerodynamiczny, a sama baza zespołu zlokalizowana ma być w Parmie, ledwie 70 kilometrów od Maranello, gdzie znowu powstają bolidy Ferrari.

Czyli co, będziemy mieli "Stefana" w Formule 1? To może jeszcze z Robertem Kubicą za kierownicą?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: