Adam Małysz

Autor: FRANCK FIFE

Rajd Dakar: Małyszowi spłonęło auto, Sonik liderem wśród quadowców

2015-01-06 9:01

Dla Adama Małysza i jego pilota Rafała Martona Rajd Dakar zakończył się już na drugim etapie. Auto Polaków stanęło w płomieniach tuż przed zakończeniem drugiego etapu. Załodze na szczęście nic się nie stało. W rywalizacji quadowców liderem został Rafał Sonik.

Po pierwszym, niedzielnym etapie Małysz zajmował 18 miejsce. Dla byłego skoczka narciarskiego był to czwarty start w Rajdzie Dakar. W poprzednich edycjach zajmował odpowiednio 38., 15. i 13. miejsce.

Wśród samochodów wysokie, czwarte miejsce zajął Krzysztof Hołowczyc i jest siódmy w klasyfikacji generalnej. 13. na mecie zameldował się Marek Dąbrowski. Taką samą pozycję zajmuje w generalce.

Rajd Dakar 2015: Nie żyje syn Jacka Czachora. Gest jedności Polaków

Świetny start wśród quadowców zaliczył z kolei Rafał Sonik, który okazał się najszybszy na drugim etapie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.