SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Renault chce rozwiązać kontrakt ze swoim kierowcą! Robi miejsce dla Kubicy?

Renault chce rozwiązać kontrakt ze swoim kierowcą! Robi miejsce dla Kubicy?

01.08.2017, godz. 16:31
Robert Kubica, Reanault, Hungaroring, F1
Robert Kubica podczas pierwszego dnia oficjalnych testów bolidu Renault na torze Hungaroring. (1 sierpnia 2017 roku) foto: EAST NEWS

Coraz głośniej mówi się, że Robert Kubica może w przyszłym roku wrócić do Formuły 1. Polak miałby znów występować w barwach zespołu Renault i zastąpić w nim słabo spisującego się Jolyona Palmera. A francuski koncern jeszcze podsyca te plotki, bo chce ponoć rozwiązać kontrakt z brytyjskim kierowcą! Czyżby tym samym robił miejsce dla Kubicy?

To byłby jeden z największych powrotów w historii sportu. Po dramatycznym wypadku w 2011 roku podczas rajdu Ronde di Andora wydawało się, że Robert Kubica nigdy nie wróci już do zawodowego sportu. Tymczasem on niedługo później znów wsiadł do rajdówki, a kilka lat po tamtym zdarzeniu jest bardzo blisko ponownego występu w Formule 1.

Robert Kubica jest już na torze Hungaroring! Kolejne ZDJĘCIE ręki Polaka

Kubica brał udział w testach zespołu Renault, w których jeździł bolidem z 2012 roku, a teraz jest na Węgrzech, gdzie na słynnym torze Hungaroring sprawdzi najnowszą maszynę francuskiego producenta. To ma być dla niego ostatnia prosta przed powrotem do ścigana w F1. Zagraniczne media donoszą, że Polak miałby zastąpić w ekipie Renault Jolyona Palmera, który słabiutko spisywał się w wyścigach Grand Prix w trwającym sezonie. A te plotki jeszcze podsyciła telewizja BBC.

Poinformowała bowiem, że Francuzi chcą jak najszybciej dojść do porozumienia z Brytyjczykiem w sprawie wcześniejszego rozwiązania obowiązującego do końca 2017 roku kontraktu. Mieliby spłacić jego umowę i pozbyć się kierowcy, który w tym roku w wyścigach F1 nie zdobył choćby jednego punktu. Tym samym w zespole zwolniłoby się miejsce dla Kubicy, który byłby wtedy zapewne już o włos od powrotu do ścigania w najbardziej prestiżowej serii wyścigów samochodowych.

Źródło: X-NEWS
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: