SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Renault potwierdza: Robert Kubica nie wróci do F1! Jeszcze nie teraz

Renault potwierdza: Robert Kubica nie wróci do F1! Jeszcze nie teraz

27.07.2017, godz. 11:45
Robert Kubica podczas wywiadu na Goodwood Festival of Speed
Robert Kubica podczas wywiadu na Goodwood Festival of Speed, gdzie znów pokazał kibicom kontuzjowaną rękę. foto: YouTube

Francuski zespół Renault wykluczył możliwość powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1 w 2017 roku. Podczas testów na węgierskim torze stajnia Polaka sprawdzi, czy będzie mogła na niego liczyć w przyszłym roku. Wydaje się, że od dyspozycji Kubicy na Węgrzech zależy, czy zobaczymy go jeszcze podczas wyścigów F1.

Wszyscy ci, którzy wierzyli, że jeszcze w tym roku kalendarzowym zobaczymy Roberta Kubica w Formule 1, mogą czuć się zawiedzeni. Renault potwierdziło, że udział Polaka w wyścigu F1 nie jest możliwy do końca 2017 roku. Na Węgrzech, gdzie nasz kierowca weźmie udział w oficjanych testach, Francuzi sprawdzą formę i możliwości Kubicy, i ocenią, czy będą mogli liczyć na niego w 2018 roku.

Kiedy potwierdzono udział Polaka w testach na węgierskim Hungaroring, brytyjskie i francuskie media zastanwiały się, czy Kubica nie pojedzie w bolidzie Renault podczas Grand Prix Belgii. Ostatecznie francuski zespół postawił na Jolyona Palmera i poinformował, że do końca roku Brytyjczyk nie straci miejsca w bolidzie. Dyrektor generalny Renault Cyril Abiteboul odniósł się do medialnych spekulacji na temat powrotu Kubicy i rozwiał wszelkie złudzenia, które mieli polscy kibice. Renalut chce jeszcze dokładniej przyjrzeć się dyspozycji Polaka, ale najwcześniej skorzysta z jego usług w 2018 roku.

- Chcemy mieć dokładne spojrzenie na to, jak realistyczne byłoby ponowne prowadzenie samochodu F1 przez Kubicę i jego ponowny udział w wyścigach - powiedział Abiteboul.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: