SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica gotowy na F1? Nico Rosberg: Niech dadzą mu szansę!

Robert Kubica gotowy na F1? Nico Rosberg: Niech dadzą mu szansę!

07.02.2017, godz. 19:19
Robert Kubica
Robert Kubica foto: ByKolles Racing Team/bykolles.com

Robert Kubica marzy o powrocie do Mistrzostw Świata Formuły 1 - Testowałem w wielu symulatorach i jestem pewien, że mógłbym jeździć na 80 procentach torów - mówi krakowianin w wywiadzie dla Motorsport.com. Jego słowa nie umknęły uwadze obecnego mistrza Formuły 1, Nico Roseberga, który zna się z Polakiem nie od dziś i mocno kibicuje mu w powrocie do najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych.

Ostatni wywiad Roberta Kubicy z pewnością ucieszył jego fanów. Przyznał w nim, że z wielką chęcią wróciłby do rywalizacji w Formule 1. Polak tęskni za wyścigami na najwyższym światowym poziomie i czuje, że jest w stanie wrócić do formy sprzed lat. Trzy lata temu Kubica miał możliwość powrotu na tory, lecz odrzucił propozycję Mercedesa - W tamtym momencie miałem wątpliwości, czy spisałbym się dobrze. Mój stan fizyczny nie jest czymś normalnym i niewielu ludzi ma doświadczenie z podobnych okoliczności. Każdy reaguje na swój sposób, to bardzo osobista kwestia - przyznaje 33-latek.

W najnowszym wywiadzie Kubica mówi, że teraz podjąłby rękawicę.  Czuje się gotowy do walki o najwyższe cele, a możliwość jego powrotu odbiła się głośnym echem w świecie F1 - Mam nadzieję, że czołowy zespół da Robertowi taką szansę. Byłoby wspaniale to zobaczyć! Jestem pewny, że on byłby szybki od razu, jak zawsze! - skomentował obecny mistrz świata F1 Nico Rosberg.

Robert Kubica zakończył rywalizację w F1 z powodu groźnego wypadku w rajdzie Ronde di Andora, w którym doznał wielomiejscowych złamań prawej ręki i nogi oraz uszkodzenia kości dłoni. Polak zmagał się nie tylko z powracającymi kontuzjami, lecz przede wszystkim z urazami w psychice. Obecnie zapomniał już o wszelkich przeciwnościach  - w nadchodzącym sezonie wróci na tory w pełnym cyklu Długodystansowych Mistrzostwach Świata, reprezentując zespół ByKolles. Będzie miał okazję pojechać w słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: