SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica inspiracją dla Tomasza Golloba. Żużlowiec też chce wrócić

Robert Kubica inspiracją dla Tomasza Golloba. Żużlowiec też chce wrócić

08.06.2017, godz. 11:31
Tomasz Gollob i Robert Kubica
Tomasz Gollob i Robert Kubica foto: EAST NEWS

Robert Kubica na początku tego tygodnia wziął udział w testach zespołu Formuły 1 Renault. Polak, który w 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi, po raz pierwszy od tego czasu zasiadł za kierownicą bolidu. Jego poczynania śledził także Tomasz Gollob, który niedawno ucierpiał na motocrossie. W rozmowie ze swoim lekarzem były mistrz świata na żużlu powiedział, że chciałby iść śladami Kubicy.

Robert Kubica do bolidu F1 wrócił we wtorek. Wtedy to w Walencji Polak zrobił bolidem z 2012 roku sto piętnaście okrążeń. Co ciekawe, był szybszy od Siergieja Sirotkina, który obecnie pełni rolę rezerwowego kierowcy teamu. Poczynania Kubicy z zapartym tchem śledzili fani sportów motorowych na całym świecie. Nasz zawodnik wrócił do Formuły 1 po raz pierwszy od 2011 roku. Jego popisy elektryzowały także Tomasza Golloba. Przebywający w szpitalu w Bydgoszczy żużlowiec wciąż cierpi po upadku z 23 kwietnia na torze motocrossowym w Chełmnie. Przez pierwsze dni hospitalizacji 46-latek nie miał czucia w nogach. Teraz jest z nim lepiej i coraz głośniej mówi o swoim powrocie.

Doktor Cezary Rybacki, który w Bydgoszczy opiekuje się byłym mistrzem świata na żużlu, na antenie TVN24 poinformował, że jego podopieczny chce iść śladami kierowcy. - Poruszyliśmy temat Roberta Kubicy. Tomek był zafascynowany tym, co zrobił Robert, że wrócił na tor. Padło nawet stwierdzenie: "ja jeszcze wrócę na motor". Oczywiście, śmialiśmy się troszkę, ale Tomek jest pod dużym wrażeniem Roberta Kubicy - podkreślił doktor Rybacki.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: