SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica jest już na torze Hungaroring! Kolejne ZDJĘCIE ręki Polaka

Robert Kubica jest już na torze Hungaroring! Kolejne ZDJĘCIE ręki Polaka

01.08.2017, godz. 19:53
Robert Kubica, Renault, Hungaroring, F1
Robert Kubica podczas pierwszego dnia oficjalnych testach bolidu Renault na torze Hungaroring foto: EAST NEWS

Robert Kubica wreszcie się doczekał! Po raz pierwszy od sześciu lat w środę zasiądzie za kierownicą najnowszego bolidu Formuły 1. Już we wtorek pojawił się na torze Hungaroring, gdzie weźmie udział w oficjalnych testach. Ruszy do nich w najnowszym pojeździe zespołu Renault. Jest już pierwsze zdjęcie, na którym po raz kolejny widać cudem uratowaną rękę 32-latka z Krakowa.

Robert Kubica ostatni raz za kierownicą najnowszego bolidu Formuły 1 zasiadł 3 lutego 2011 roku. W trzecim dniu testów w Walencji spisywał się doskonale. Wykręcił najlepszy czas, wyprzedzając Adriana Sutila z Force India i Jensona Buttona z McLarena. Później przyszedł feralny wypadek podczas rajdu, który przerwał piękną karierę Polaka. W tym roku zespół Renault dał mu szansę na indywidualne testy, które pokazały, że mimo fatalnie wyglądającej ręki, jest w stanie rywalizować z najlepszymi.


(Fot. EastNews)

W związku z tym postanowiono, że krakowianin weźmie udział w oficjalnych próbach po Grand Prix Węgier. Wcześniej miał możliwość testowania się w modelu z 2012 roku, a w środę 2 sierpnia ruszy w najnowszym bolidzie francuskiej stajni. Jeśli spisze się równie dobrze, co ostatnio, to drzwi do powrotu do Formuły 1 będą otwarte już bardzo szeroko. Tym bardziej, że coraz głośniej mówi się o końcu współpracy Renault z Brytyjczykiem Jolyonem Palmerem. Właśnie tego kierowcę miałby zastąpić 32-latek z Polski.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: