SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica: Nie mam już żadnych obaw i chcę wrócić na najwyższy poziom F1!

Robert Kubica: Nie mam już żadnych obaw i chcę wrócić na najwyższy poziom F1!

13.07.2017, godz. 07:44
Robert Kubica, F1, Walencja
Robert Kubica podczas testów bolidu F1 Renault na torze w Walencji foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

Od kilku tygodni Robert Kubica jest bohaterem czołówek wszystkich pism, zajmujących się tematyką sportów motorowych. Polski kierowca, który w 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi, jest coraz bliżej powrotu do Formuły 1. W środę odbył testy na torze Paula Ricarda we Francji i wypadły one bardzo obiecująco. - Nie mam już żadnych obaw, dotyczących ograniczeń. Chcę wrócić - powiedział zadowolony Polak.

Robert Kubica po raz kolejny dostał szansę na sprawdzenie swoich umiejętności od zespołu Renault. To właśnie ta stajnia na początku czerwca dała możliwość Polakowi poprowadzenia bolidu z 2012 roku na torze w Walencji. Wówczas krakowianin spisywał się nadspodziewanie dobrze. Uznano więc, że warto przetestować go po raz kolejny. W środę 32-latek pojawił się na torze Paula Ricarda nieopodal Marsylii. Znów wsiadł do tego samego modelu bolidu i tym razem pokonał 90 okrążeń. Zdaniem inżynierów poszło bardzo dobrze. Zadowolenia nie krył także sam zainteresowany, który w rozmowie z "L'Equipe" przyznał, że jego celem jest powrót do wielkiego ścigania w Formule 1.

Zobacz wideo z testów: Robert Kubica w bolidzie F1 szalał na torze we Francji! Kolejne testy za Polakiem [WIDEO]

- Najważniejsze jest to, by stawiać krok po kroku. Przeszedłem długą drogę, nie zapominajcie o tym. Wszelkie obawy, dotyczące ewentualnych ograniczeń w trakcie tych testów jednak zniknęły. Nie boję się już, że nie będę w stanie walczyć - powiedział z pewnością siebie nasz jedyny kierowca w historii F1. Polak nie jest również zainteresowany angażem jako mniej znaczący zawodnik. - Chcę wrócić na najwyższy poziom - podkreślił.

To może być koniec epoki. Legendarnego toru Silverstone nie stać na F1

Jakiś czas temu serwis Italiaracing podał, że w trakcie Grand Prix Węgier na torze Hungaroring, polski kierowca otrzyma szansę spróbowania swoich sił w najnowszym bolidzie Renault. Sam zainteresowany stwierdził, że to pomogłoby mu znacząco w powrocie. - Nie jeździłem jeszcze RS 17 (najnowszy bolid Renault - przyp. red.), więc mógłbym nie być gotowy na występ w trakcie najbliższego GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Dwa dni testów w tym pojeździe sprawią jednak, że moje szanse wzrosną o 1000% - poinformował Robert Kubica.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: