SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica pewny siebie: Znowu mogę być kierowcą na wysokim poziomie

Robert Kubica pewny siebie: Znowu mogę być kierowcą na wysokim poziomie

20.07.2017, godz. 13:29
Robert Kubica, F1, Walencja
Robert Kubica podczas testów bolidu F1 Renault na torze w Walencji foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

Robert Kubica nie schodzi z czołówek gazet i stron internetowych, poświęconych sportom motorowym. Nic dziwnego - wszystko wskazuje bowiem na to, że już na początku sierpnia na węgierskim torze Hungaroring zespół Renault sprawdzi go w tegorocznym modelu swojego bolidu. Z krakowianina bije pewność siebie, a w kolejnym wywiadzie stwierdził nawet, że wygrał z blokadą psychiczną i jest w stanie jeździć na tak wysokim poziomie, jak w 2010 roku.

Robert Kubica uchodził za jeden z największych talentów Formuły 1. Przed fatalnym wypadkiem w rajdzie, w 2011 roku, mówiło się nawet, że usługami polskiego kierowcy zainteresowane jest Ferrari. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, a sam krakowianin musiał poddać się kilku operacjom kontuzjowanej ręki. Wydawało się, że człowiek, który cudem przeżył fatalne zdarzenie, nigdy nie wróci do ścigania w serii Grand Prix. Po sześciu latach jest tego bliski. Renault już dwukrotnie testowało możliwości Polaka, powierzając mu bolid z 2012 roku. Po tych próbach Kubica nie ma wątpliwości, że jest w stanie jeździć tak dobrze, jak przed laty.

Szef Renault: Nie widzę przeszkód, by Robert Kubica wrócił do F1

- Skoro Renault zdecydowało się na to szaleństwo, to stwierdziłem, że muszę dorównać. Będę trenował, odpowiednio się przygotuję. Teraz wiem, że znów mogę być kierowcą, jakim kiedyś byłem. Wiem, że mogę być na poziomie z 2010 roku, a to był bardzo wysoki poziom - podkreślił w rozmowie z włoskim dziennikiem "Corriere della Sera". Robert Kubica już nawet nie próbuje kryć, że jest w stanie ścigać się z najlepszymi, mimo długiej przerwy. - Czuję się gotowy do powrotu i opieram się na tym, jak jest. Mam więcej pewności siebie niż kilka miesięcy temu. Kluczowe były te dwa dni testowe, nadzieje i domysły zostały zastąpione bardzo mocnym przekonaniem i pewnością siebie - podkreślił.

Dobre wieści dla Roberta Kubicy. Renault nie może liczyć na Carlosa Sainza

Choć Renault jeszcze nie potwierdziło swojego składu na sierpniowe testy na węgierskim torze Hungaroring, to branżowe media nie mają wątpliwości, że Polak otrzyma swoją szansę w tegorocznym modelu bolidu. Podobnego zdania jest Niki Lauda. Legendarny kierowca Formuły 1 w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że w jego opinii Renault musi mieć na Kubicę plan, inaczej nie byłoby skore do dwukrotnych testów. Jeśli powrót naszego zawodnika do F1 okaże się faktem, to będzie to wydarzenie nie tylko nad Wisłą, lecz także na całym świecie.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: