SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica przymierza się do F1 [GALERIA]

Robert Kubica przymierza się do F1 [GALERIA]

27.09.2016, godz. 06:05
Robert Kubica
Robert Kubica foto:

Dyrektor Renault Sport Racing i szef teamu F1 Renault Frederic Vasseur (48 l.) wlał trochę nadziei w serca polskich kibiców, gdy zasygnalizował, że Robert Kubica (32 l.) pojawił się w siedzibie zespołu w brytyjskim Enstone. - Nie jest tajemnicą, że Robert ćwiczył na symulatorze F1 przed powrotem - przyznał Vasseur. Czy powrót może dotyczyć Formuły 1?

Na razie Robert wystartował w Renault Sport Trophy. Jak mówi, w przyszłym sezonie na 90 proc. będzie się ścigał na torze i ma dwie opcje. Miłośnicy jego talentu chcieliby, by była to rywalizacja w F1. Tyle że wciąż mała jest szansa, by przezwyciężył ograniczenia fizyczne uniemożliwiające mu bezproblemowe kierowanie w wąskim kokpicie bolidu.

- Ręka ogranicza mnie w codziennym życiu, ale niekoniecznie w karierze. Na niektórych torach sztywność nadgarstka stanowi problem, na innych nie - podsumowuje krakowianin, który nigdy nie powiedział wprost, że F1 to zamknięty rozdział.

Kierowcami drużyny Renault w F1 są Kevin Magnussen i Jolyon Palmer, ale skład na rok 2017 nie został jeszcze ogłoszony. To rozbudza wyobraźnię co bardziej niecierpliwych kibiców Roberta. Rozsądek podpowiada, że Kubica może być celem zespołu, ale raczej w dłuższej perspektywie.

W 2017 roku najpewniej spróbuje szczęścia w serii zamkniętych aut jednomiejscowych. Niewykluczone, że w World Endurance Championship, czyli w wyścigach długodystansowych.

autor: Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: