SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica wróci do F1 w przyszłym roku? [ZDJĘCIA]

Robert Kubica wróci do F1 w przyszłym roku? [ZDJĘCIA]

08.06.2017, godz. 06:37
Kubica w F1 w przyszłym roku?
Polski kierowca nie testowałby bolidu tylko po to, żeby się przejechać foto: Twitter

Światek Formuły 1 oszalał po tym, jak Robert Kubica (33 l.) przejechał na torze w Walencji 115 treningowych okrążeń bolidem Lotus E20 ze stajni Renault Sport. Polski kierowca, który po wypadku w 2011 roku przerwał karierę w F1, jest na ustach wszystkich nie bez powodu - test może go zbliżyć do powrotu do startów. Czy dla krakowianina znajdzie się miejsce w najlepszej klasie wyścigowej świata?

- Mam nadzieję, że mogłem pokazać wszystkim coś ze starego mnie z 2010 roku (ostatni rok startów Polaka w ekipie Renault - red.) - skomentował Kubica przejazdy na torze Ricardo Tormo. - To był dla mnie bardzo emocjonalny dzień. Długo nie było mnie w padoku, przechodziłem przez trudne okresy - nie ukrywał nasz kierowca, który mozolnie doprowadzał uszkodzoną w wypadku prawą rękę do coraz lepszego stanu.

- Ciężko pracowałem nad sobą. Jeszcze kilka lat temu uważałem, że to niemożliwe - stwierdził Kubica. - Jestem dumny z tego, do czego dzisiaj doszedłem, ale jednocześnie wiem, co straciłem. Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale wiem, że po ponadrocznych przygotowaniach jechałem w dobrym tempie i stabilnie w trudnych warunkach. Po sześciu latach to niełatwe, ale wiedziałem, że dam sobie radę.

Skoro Renault umożliwiło Kubicy test, to nie zrobiło tego jedynie z czystej sympatii. Z kolei kibice już chcieliby widzieć Roberta w barwach Renault. "Nawet jadąc dwa razy wolniej, jest lepszy niż Jolyon Palmer" - złośliwie napisał jeden z fanów, odnosząc się do mocno krytykowanego kierowcy teamu. Trudno się spodziewać powrotu Kubicy w tym sezonie, być może bardziej realny jest 2018 rok. Teraz widać jednak wyraźnie, jak mocno krakowianin ciągle celuje w F1.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: