SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica wraca do Formuły 1!

Robert Kubica wraca do Formuły 1!

05.06.2017, godz. 15:41
Robert Kubica
Robert Kubica foto: renaultsport.com/Eric Vargiolu/DPPI

Robert Kubica znów zasiądzie za kierownicą bolidu Formuły 1! Na ten wielki moment czekał ponad sześć lat, od czasu groźnego wypadku w rajdzie Ronde di Andora. Kubica weźmie udział w testach na torze w Walencji. Pierwsze okrążenia zrobi we wtorek. Samochód udostępni zespół Renault Sport.

O powrocie Roberta Kubicy do F1 poinformował portal Italiaracing.net. Polak nie mógł się ścigać na najwyższym poziomie od czasu wypadku podczas Ronde di Andora. Kierowany przez niego samochód z dużą prędkością uderzył w barierkę, a ta wbiła się w samochód i prawą rękę Polaka. Potrzebował skomplikowanej operacji i długiej rehabilitacji, ale wygląda na to, że odzyskał pełną sprawność. Kibice byli zaniepokojeni, gdy ostatnio w sieci ukazało się zdjęcie Kubicy. Jego prawa ręką drastycznie różniła się od lewej.

Fotografia pochodziła z Cremontu, gdzie Kubica jeździł bolidem klasy GP3. Teraz już wiemy, że przygotowywał się na powrót do Formuły 1. Na razie jednak nie wystartuje w wyścigu Grand Prix. Weźmie udział w testach na torze w Walencji. Kubica zasiądzie za kierownicą bolidu dzięki Renault. Pokieruje model E20, który pozostawał dotychczas w posiadaniu innej stajni – Lotusa. Po raz ostatni Polak prowadził bolid F1 w lutym 2011 roku.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: