SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica wraca do Renault i pojedzie na Spa!

Robert Kubica wraca do Renault i pojedzie na Spa!

15.09.2016, godz. 14:43
Robert Kubica
foto:

Świetne wiadomości dla miłośników talentu Roberta Kubicy. Jedyny Polak, który w jeździł w Formule 1, ponownie pojawi się na słynnym belgijskim torze Spa-Francorchamps. Zasiądzie za kierownicą Renault Sport R.S. 01. Właśnie w barwach stajni francuskiego producenta samochodów Kubica zakończył karierę w F1.

W weekend 24-25 września Robert Kubica wystartuje na Spa w serii Renault Sport Trophy. 31-latek właśnie w Renault zaliczył ostatni sezon w Formule 1. Trzy razy stanął na podium. Kontynuowałby karierę w żółto-czarnym bolidzie, ale w lutym 2011 roku uległ tragicznemu wypadkowi podczas amatorskiego startu we włoskim rajdzie. Mógł umrzeć, względną sprawność odzyskał dopiero po kilku operacjach. Szans na powrót do F1 jednak nie ma.
Kibice nie podziwiali jego talentu od stycznia 2016 - wtedy wystartował w Rajdzie Monte Carlo. Teraz wystąpi w zespole Duqueine Engineering, z którym ostatnio testował samochód na torze Ales w południowej Francji.
Robert Kubica dobrze zna i lubi belgijską mekkę sportów motorowych. W barwach BMW Sauber zajmował tam kolejno dziewiąte, szóste i czwarte miejsce, w Renault był trzeci.

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: