SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica zdradził swój cel. Wróci do GP Formuły 1?

Robert Kubica zdradził swój cel. Wróci do GP Formuły 1?

04.08.2017, godz. 09:49
Robert Kubica, Reanault, Hungaroring, F1
Robert Kubica podczas drugiego dnia oficjalnych testów bolidu Renault na torze Hungaroring. (2 sierpnia 2017 roku) foto: Renault Sport Formula One Team

Po ostatnich testach Formuły 1 na Węgrzech wydaje się, że powrót Roberta Kubicy do wielkiego ścigania jest bardzo blisko. Krakowianin spisywał się doskonale, wykręcając czwarty czas. 32-latek jeździł najnowszym modelem bolidu zespołu Renault. - Ostatnie trzy miesiące były najprawdopodobniej najlepszymi w moim sportowym życiu - powiedział kierowca, który zdradził także swój cel.

Robert Kubica na torze Hungaroring pojawił się już we wtorek 1 sierpnia. Wtedy jednak nie zasiadł jeszcze za kierownicą bolidu Renaut. Dla niego przeznaczony był drugi dzień testowy - środa 2 sierpnia. Po 32-latku nie widać było w ogóle stresu i robił, co mógł, by pokazać, że mimo siedemnastu operacji, które przeszedł po fatalnym wypadku rajdowym w 2011 roku, jest w stanie ścigać się na najwyższym poziomie i wrócić do cyklu Grand Prix.

Po zakończonych próbach krakowianin zdecydował się udzielić dużego wywiadu Andrew Bensonowi z BBC. Kubica przyznał szczerze, że sam nie wie, jaki będzie następny przystanek w drodze do powrotu do wielkiego ścigania. - Jest za wcześnie, żeby mówić o kolejnym kroku. Na pewno dziękuję wszystkim w ekipie Renault za możliwość przetestowania samochodu na Węgrzech - powiedział zawodnik, który w testach osiągnął czwarty wynik.

Robert Kubica poinformował także, jaki ma cel na najbliższy czas. - Muszę być pewny, że będę w stanie zbliżyć się jak najbardziej do poziomu, na którym byłem przed wypadkiem. To będzie mój cel. Ludzie, którzy mnie znają, wiedzą, że potrafię to zrobić. Ostatnie trzy miesiące były prawdopodobnie najlepszymi w całym moim sportowym życiu - podkreślił zawodnik, którego mocno łączy się z Renault w kontekście zastąpienia słabo spisującego się Jolyona Palmera.

Cały świat podziwia Roberta Kubicę

Kubica: Dziękuję kibicom i zespołowi

Historia Roberta Kubicy [WIDEO]

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: