SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica w bolidzie F1 szalał na torze we Francji! Kolejne testy za Polakiem [WIDEO]

Robert Kubica w bolidzie F1 szalał na torze we Francji! Kolejne testy za Polakiem [WIDEO]

13.07.2017, godz. 06:44
Robert Kubica, Renault
Robert Kubica w bolidzie renault E20 podczas pokazowej imprezie na angielskim torze Goodwood. foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

Cały czas nie wiemy, czy Robert Kubica jeszcze kiedyś wróci do Formuły 1. Ale ostatnio coraz więcej na to wskazuje. Znakomity polski kierowca po raz kolejny wziął udział w testach zespołu Renault, w którym jeździł bolidem z 2012 roku, a w sieci błyskawicznie pojawiły się filmiki z kilku jego przejazdów. Zobaczcie, jak szalał na torze Paul Ricard we Francji!

W lutym 2011 roku Robert Kubica wziął udział w rajdzie Ronde di Andora, w którym zaliczył fatalny wypadek. Obrażenia, jakich doznał, postawiły pod znakiem zapytania nie tylko jego karierę w sporcie, ale wręcz pełną sprawność. Tę na szczęście udało się odzyskać, ale niewielu kibiców spodziewało się, że Polak jeszcze kiedyś wróci do Formuły 1. Wydarzenia ostatnich tygodni ponownie wlały jednak nadzieję w serca fanów.

Kubica najpierw wziął udział w testach zespołu Renault w Hiszpanii, gdzie jeździł bolidem z 2012 roku, a później znów wsiadł za kierownicę pojazdu F1 na jednym z festiwali w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe okazało się, że Renault znów zaprosi go na testy, a te odbywają się w środę od samego rana.

Na torze Paul Ricard w Le Castellet we Francji Kubica jeździł tym samym bolidem, który prowadził nie tak dawno w Walencji. I trzeba przyznać, że za kierownicą czuje się naprawdę dobrze. Tak przynajmniej wynika z filmików, które trafiły do sieci. Polak szalał w pojeździe francuskiego producenta, co przywołało nam wspomnienia z jego świetnych występów podczas Grand Prix przed laty. Czy jeszcze kiedyś zobaczymy go w wyścigu tej rangi?

Quand Kubica reprend le volant...

Post udostępniony przez Frederic Ferret (@f1ferret) 12 Lip, 2017 o 5:43 PDT

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: