SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica znowu pojedzie bolidem F1. Renault oficjalnie to potwierdziło!

Robert Kubica znowu pojedzie bolidem F1. Renault oficjalnie to potwierdziło!

06.07.2017, godz. 17:35
Robert Kubica, F1, Walencja
Robert Kubica podczas testów bolidu F1 Renault na torze w Walencji foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

Wspaniała wiadomość dla polskich kibiców Formuły 1! Robert Kubica po raz kolejny zasiądzie za kierownicą bolidu królowej wyścigów. Informację, która od kilku dni krążyła w mediach, potwierdziło w czwartek oficjalnie Renault. 32-latek z Krakowa dostanie kolejną szansę i znowu pojedzie w testach. Wsiądzie do tego samego bolidu, którym na początku czerwca sprawdzał się w Walencji.

Robert Kubica 7 czerwca przejechał w Walencji aż 115 okrążeń. Według nieoficjalnych informacji Polak osiągał świetne czasy i nie było widać śladów po ciężkim wypadku, który przerwał w brutalny sposób jego karierę. W Hiszpanii 32-latek poruszał się bolidem E20 z 2012 roku. Po raz pierwszy od sześciu lat Robert Kubica zasiadł za kierownicą pojazdu Formuły 1. Później Renault komentowało, że testy zorganizowano specjalnie dla zawodnika i nie ma to związku z jego ewentualnym powrotem do wielkiego ścigania.

Robert Kubica: Szanse na mój powrót do F1 oceniam na 80-90 procent

Temat wznowienia kariery wraca jak bumerang. Sam 32-latek stwierdził, że na 80-90 procent wróci do Formuły 1, a w ostatni weekend jeździł pojazdem Renault na festiwalu prędkości w Goodwood. Po nim pojawiła się informacja, że RK znowu weźmie udział w testach swojego byłego pracodawcy. W czwartek potwierdziło ją Renault. "Druga tura testów ma na celu dokładną ocenę możliwości Roberta Kubicy" - napisano w oświadczeniu. Jazdy urodzonego w Krakowie kierowcy odbędą się na torze Paul Ricard we Francji.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: