SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Słynny żużlowiec pozwał rapera za tekst piosenki! Nazwisko mi szarga!

Słynny żużlowiec pozwał rapera za tekst piosenki! Nazwisko mi szarga!

25.03.2017, godz. 18:47
Jarosław Hampel, żużel
Jarosław Hampel foto: Verva Racing Team

Pamiętacie Jerzego Mordela? Byłego żużlowca, bohatera bodaj najsłynniejszego żużlowego wywiadu, który przeszedł do historii polskiej odsłony Youtube? Jeśli nie, nic straconego. Były sportowiec znów o sobie przypomniał. Pozywając do sądu rapera Te-Trisa, który nazwisko zawodnika Motoru Lublin wykorzystał w tekście swojej piosenki.

- "Mam większy fejm niż pierd... Jurek Mordel" - śpiewa Te-Tris w jednym ze swoich kawałków. Żużlowcowi podobne sformułowanie wyraźnie się nie spodobało. Ba! Uznał wręcz, że warto iść w tej sprawie do sądu. - Zszargał mi nazwisko - powiedział Mordel w rozmowie z dziennikarzem "Sportowych Faktów".

To dziwne o tyle, że akurat żużlowiec przez całą swoją karierę pozostawał na świeczniku. "Mordel Jerzy, wzór młodzieży" - skandowały kiedyś trybuny w Lublinie. A on sam wówczas nie narzekał. Wszystko zepsuł dopiero wywiad zawodnika z lokalną stacją telewizyjną. Wywiad, który po latach stał się symbolem polskiej sceny Youtube.

- Rodzina zadowolona?

- Tak, zadowolona.

W stylu godnym nieodkrytej gwiazdy medialnej odpowiadał Mordel na każde pytanie dziennikarza. - Człowiek nie miał takiego obycia - tłumaczy się po latach idol trybun w Lublinie. Idol, który kolejną swoją batalię stoczy w sądzie. Co na to raper Te-Tris? Cóż, on sam zdaje się wierzyć, że tekst jego piosenki nie obraża bohatera. Co zdecyduje sąd, dowiemy się niedługo.

A do tego czasu... musi nam wystarczyć niezapomniany wywiad!

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: