Hampel jedzie po srebro

Autor: CYFRASPORT

Speedway Best Pairs Cup: Polacy walczą o złoto

2015-03-30 8:00

W Toruniu rozegrano I rundę Speedway Best Pairs Cup, czyli nieoficjalnych mistrzostw świata par. Na Motoarenie najlepsi okazali się Duńczycy, Polacy stanęli na drugim stopniu podium.

Duńczycy pewnie awansowali do finału z 22 punktami na koncie. Polacy i Australijczycy pojechali w barażu, w którym Piotr Pawlicki (21 l.) i Jarosław Hampel (33 l.) nie dali szans "Kangurom". Niestety, w ostatnim biegu polska para przegrała z Nickim Pedersenem (38 l.) i Nielsem Kristianem Iversenem (33 l.).

Tomasz Gollob o GP na Narodowym: Nic nie muszę udowadniać, każdy wynik będzie zwycięski [WIDEO]

- Duńczycy byli piekielnie mocni, po ich stronie był też atut lepszych pól startowych - podsumował Hampel, który zdobył 17 punktów. Cztery dorzucił Pawlicki, a Krzysztof Kasprzak wystąpił w dwóch biegach, ale nie zdobył punktów.

Na kolejnych miejscach uplasowali się Australijczycy, Rosjanie, Szwedzi, Amerykanie i Łotysze. Sprawa mistrzostwa świata rozstrzygnie się w kolejnych dwóch rundach (11.04 w Niemczech i 9.05 w Danii).

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!