SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Stal Gorzów po raz dziewiąty! Znamy mistrza Polski w żużlu

Stal Gorzów po raz dziewiąty! Znamy mistrza Polski w żużlu

27.09.2016, godz. 06:04
Stal Gorzów Wielkopolski, PGE Ekstraliga, żużel
foto: EAST NEWS

Stal Gorzów Wielkopolski pokonała w rewanżowym meczu finału PGE Ekstraligi Get Well Toruń 51:39 i sięgnęła po tytuł mistrza Polski. Dla gorzowian to dziewiąty złoty medal w historii, ale emocji nie brakowało do samego końca. Zwycięzcę wyłonił bowiem dopiero 15. bieg.

Stal Gorzów przed rewanżowym spotkaniem finału PGE Ekstraligi stanęła przed nie lada wyzwaniem - musiała odrobić aż 8 punktów straty z pierwszego meczu, co nie udało się wcześniej żadnemu innemu zespołowi rywalizującemu o mistrzostwo Polski. Mimo to w Gorzowie Wielkopolskim nadzieje były ogromne, bo na trybunach zasiadło ok. 16 tysięcy kibiców.

Gospodarze spisywali się na swoim torze lepiej, bo po prostu lepiej go znali. Z czasem nawierzchnia zaczęła się mocno psuć, a najlepsze wyniki osiągali ci zawodnicy, którym udawało się unikać dziur, ale też błędów. Kluczowym wyścigiem okazał się bieg 7., kiedy to gorzowianie powiększyli swoją przewagę z dwóch do sześciu punktów. Od tamtej pory w kolejnych gonitwach tylko potwierdzali swoje dość zdecydowane prowadzenie i ostatecznie okazali się górą. Odrobili straty z nawiązką, wygrali 51:39 i zdobyli dziewiąty w swojej historii tytuł drużynowego mistrza Polski na żużlu.

Stal Gorzów Wielkopolski - Get Well Toruń 51:39

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: