SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Stan Tomasza Golloba polepsza się. Już rozpoczął rehabilitację

Stan Tomasza Golloba polepsza się. Już rozpoczął rehabilitację

22.05.2017, godz. 15:45
Tomasz Gollob
Tomasz Gollob foto: EAST NEWS

Początkowe prognozy lekarzy dla Tomasza Golloba nie były optymistycznie, ale z każdym dniem żużlowiec notuje progres w powrocie do zdrowia. Jego stan jest już na tyle dobry, że opuścił oddział neurochirurgii, przenosząc się do kliniki rehabilitacji szpitala w Bydgoszczy. Teraz czeka go długa i wyczerpująca praca, aby odzyskać pełną sprawność.

Tomasz Gollob trafił do szpitala w Bydgoszczy po wypadku, którego doznał 23 kwietnia w Chełmnie. Żużlowiec zaliczył niefortunny upadek podczas treningu na torze motocrossowym. Indywidualny mistrz świata odniósł poważne obrażenia płuc, żeber i kręgosłupa. Uszkodził także rdzeń kręgowy, przez co jest sparaliżowany od pach w dół. Początkowo lekarze twierdzili, że czeka go życie na wózku, ale Gollob się nie poddaje.

Jego przyjaciele mówią, że jest dobrej myśli - gotowy na ciężką pracę. Żużlowiec odzyskał także czucie głębokie w nogach, co wskazuje na progres w leczeniu. Na stronie "Przeglądu Sportowego" czytamy, że Gollob rozpoczął kolejny etap walki o odzyskanie pełnej sprawności. Został przeniesiony do kliniki rehabilitacji 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

Lekarze na każdym kroku potwierdzają, że stan Golloba, biorąc pod uwagę rozległe obrażania po wypadku, jest nadzwyczaj dobry. Na razie nie wiadomo, jaki zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych otrzymał Gollob i jak długo będzie musiał je wykonywać.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: