Stephane Peterhansel po raz 13. wygrał Rajd Dakar! Znakomity Jakub Przygoński!

2017-01-14 14:55

Stephane Peterhansel znowu najlepszy na mecie Dakaru! Legendarny kierowca po raz trzynasty w karierze wygrał najsłynniejszy i najtrudniejszy rajd świata. Znakomite siódme miejsce zajął natomiast Polak Jakub Przygoński.

Peterhansel o ponad siedem minut wyprzedził swojego głównego rywala, byłego mistrza świata WRC, Sebastiana Loeba. Monsieur Dakar wygrał w ten sposób trzynasty raz w karierze (6 razy na motocyklu, 7 razy w samochodzie) i drugi raz z rzędu. Jest oczywiście absolutnym rekordzistą (mógłby wyśrubować rekord bardziej, w 2014 roku oddał "po koleżeńsku" triumf na ostatnim etapie). Tegoroczny Dakar okazał się też imprezą zdominowaną przez auta Peugeota. Obok Peterhansela i Loeba, na podium znalazło się też miejsce dla Francuza Cyrila Despresa. Całe trójkolorowe trio jechało w pojazdach tej marki.

Bardzo dobrze spisał się na trasie tegorocznej imprezy Jakub Przygoński. Polak obiecywał miejsce w dziesiątce i słowa dotrzymał. Dojechał do mety na wysokim siódmym miejscu. Do zwycięzcy stracił 4 godziny i 14 minut.