SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Światowe media doceniają Roberta Kubicę. "To aż nieprawdopodobne"

Światowe media doceniają Roberta Kubicę. "To aż nieprawdopodobne"

25.07.2017, godz. 14:05
Robert Kubica, F1, Walencja
Robert Kubica podczas testów bolidu F1 Renault na torze w Walencji foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

Coraz więcej wskazuje na to, że Robert Kubica faktycznie może wrócić do ścigania w Formule 1. Już wkrótce Polak weźmie udział w testach, w których będzie jeździł najnowszym bolidem Renault. A światowe media są wręcz zachwycone jego wytrwałością i chwalą taką postawę. - To aż nieprawdopodobne! Co za historia - napisał m.in. Andrew Benson, dziennikarz BBC. A jak sprawę komentują w innych krajach?

W weekend Renault ogłosiło, że na początku sierpnia Robert Kubica weźmie udział w testach na słynnym węgierskim torze Hungaroring, gdzie będzie jeździł najnowszym bolidem. To może być dla niego ostatnia prosta przed powrotem do ścigania w Formule 1. Jeśli wypadnie dobrze - lepiej od obecnych kierowców francuskiego zespołu - niewykluczone, że wkrótce znów zobaczymy go w najbardziej elitarnej serii wyścigów samochodowych na świecie.

A to jeszcze niedawno wydawało się wręcz niemożliwe. Przypomnijmy, że w 2011 roku podczas rajdu Ronde di Andora Kubica uległ bardzo poważnemu wypadkowi i nie do końca było wiadomo, czy w ogóle kiedykolwiek odzyska pełną sprawność. Polski kierowca był jednak na tyle twardy, że wrócił do zdrowia, a później także do ścigania. Niestety kontuzjowana ręka ucierpiała na tyle, że do pewnego momentu uniemożliwiała mu powrót do bolidu F1. Ostatnie testy - czy to na torach, czy na symulatorach - pokazują jednak, że nie przeszkadza ona 32-latkowi aż tak, jak można się było tego spodziewać.

Kubica pojedzie nowym bolidem F1! "Testy dadzą odpowiedź, czy jest w stanie wrócić"

Informacja o udziale Kubicy w testach ucieszyła nie tylko polskich kibiców, ale też wszystkich fanów sportów motorowych na świecie. I trudno się dziwić, że sporo miejsca na opisanie tej historii poświęciły zagraniczne media. - To aż nieprawdopodobne, ale naprawdę wygląda na to, że on może znów pojechać w F1. Co za historia - napisał na Twitterze Andrew Benson, dziennikarz BBC. - Trzeci test dla Renault będzie kolejnym etapem sprawdzania możliwości Kubicy. Może wrócić na swój poziom - czytamy w internetowym portalu brytyjskiej telewizji, która na dodatek informuje, że Polak może wrócić do ścigania jeszcze w tym sezonie.

O sprawie szeroko opowiadały też m.in. "L'Equipe" czy "Bild". Niemiecki dziennik pisze, że powrót Kubicy do F1 jest coraz bardziej realny. Pokazuje też zdjęcie rozbitego podczas Ronde di Andora samochodu i przypomina, że Polak pokonał nawet problemy z ciężko kontuzjowaną ręką - Jeśli poradzi sobie tak dobrze, jak kilka tygodni temu, powrót do F1 będzie zdecydowanie bliższy - czytamy. Z kolei hiszpańska "Marca" twierdzi, że 32-latek jest znakomitym kierowcą i należy dać mu szansę. A przy okazji cytuje słowa Fernando Alonso, innej legendy sportów motorowych - Chciałbym zobaczyć go w F1. Jest najlepszy - mówił Hiszpan.

Robert Kubica weźmie udział w testach na Hungaroringu, gdzie 2 sierpnia będzie jeździł najnowszym bolidem Renault. Jeśli wypadnie dobrze, wówczas furtka do powrotu do Formuły 1 otworzy się bardzo szeroko. Dlatego też wypada trzymać za niego kciuki.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: