SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Szef Renault: Nie widzę przeszkód, by Robert Kubica wrócił do F1

Szef Renault: Nie widzę przeszkód, by Robert Kubica wrócił do F1

17.07.2017, godz. 07:04
Robert Kubica, Renault
Robert Kubica w bolidzie renault E20 podczas pokazowej imprezie na angielskim torze Goodwood. foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

Coraz więcej sygnałów wskazuje, że Robert Kubica (33 l.) będzie poważnie brany pod uwagę jako jeden z kandydatów do fotela kierowcy teamu Formuły 1 Renault w sezonie 2018. Szef drużyny Cyril Abiteboul (40 l.) nie wyklucza takiego scenariusza, choć stara się tonować nastroje.

W drugim teście w bolidzie zorganizowanym w ubiegłym tygodniu przez Renault Polak wypadł bardzo dobrze. Gdy Abiteboula spytano, czy Kubica pokazał, że jest w stanie jeździć w F1, ten nie odpowiedział wprost. - Ten test to nie był egzamin, który zdajesz albo nie. Jednak nie dostrzegłem oczywistych przeszkód - skomentował szef teamu. Zwrócił też uwagę, że spore znaczenie miałby test na najnowszym modelu samochodu.

- Mogę powiedzieć, że Robert ciągle jest szybki, konsekwentny, a co ważniejsze, ma tę samą energię i entuzjazm, które zawsze wnosił do zespołu - dodał Abiteboul. W "L'Equipe" stwierdził zaś, że nie jest tajemnicą, iż w Renault po tym sezonie zwolni się miejsce (kończy się kontrakt mocno krytykowanego Jolyona Palmera).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: