SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Tomasz Gollob chce wrócić do pełnej sprawności! Żużlowiec wraca do zdrowia!

Tomasz Gollob chce wrócić do pełnej sprawności! Żużlowiec wraca do zdrowia!

02.05.2017, godz. 13:09
Tomasz Gollob
Tomasz Gollob foto: EAST NEWS

Tomasz Gollob nie chce wylądować na wózku na resztę swojego życia! Żużlowiec w rozmowach z bliski już zapowiedział, że będzie chciał wrócić do pełnej sprawności! Lekarze zajmujący się nim w Wojskowym Szpitalu w Bydgoszczy twierdzą, że jest na to gotowy, bo ma odpowiednie nastawienie! Pozostaje tylko kibicować i czekać!

Tomasz Gollob szybko wraca do zdrowia. Jego dalszy pobyt na OIOM-ie nie jest konieczny. Żużlowiec ma zostać przeniesiony na oddział neurochirurgii i tam przeleżeć pod czujnym okiem lekarzy przynajmniej dwa tygodnie. Do czasu, gdy rozpocznie się rehabilitacja. Żmudna, bolesna i wymagająca poświęcenia. Sam sportowiec jest jednak gotowy do walki. Siły dają mu bliscy. Gollob lekarzy wręcz zachwycił pozytywnym nastawieniem. Ci wspominają, że to bodaj najważniejsze w podobnych przypadkach. To bowiem od pacjenta ma zależeć głównie, czy wróci on do sprawności, czy nie.

Tymczasem badania wciąż trwają. Lekarze nie potrafią dzisiaj odpowiedzieć na pytanie, z jakiego rodzaju złamaniem kręgosłupa mamy w tym przypadku do czynienia. To tzw. "szok rdzeniowy". Początkowe stadium urazu. Dopiero po kilku tygodniach lekarze będą mogli odpowiedzieć na pytanie, czy żużlowiec wróci jeszcze do pełnej sprawności.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: