SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Tomasz Gollob jest pozytywnie nakręcony. Przyjaciel o zdrowiu żużlowca

Tomasz Gollob jest pozytywnie nakręcony. Przyjaciel o zdrowiu żużlowca

20.05.2017, godz. 17:00
Marek Cieślak, Tomasz Gollob
Tomasz Gollob i Marek Cieślak foto: CYFRASPORT

Tomasz Gollob powoli wraca do zdrowia. Po fatalnym wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie wydawało się, że były mistrz świata na żużlu może być do końca życia sparaliżowany. Jeden z jego najbliższych przyjaciół przekazał najnowsze wiadomości, dotyczące stanu zdrowia 46-latka. Wygląda na to, że Gollob jest na najlepszej drodze, by powrócić do pełnej sprawności!

Tomasz Gollob i Grzegorz Ślak przyjaźnią się od bardzo dawna. To właśnie biznesmen otrzymał od żużlowca złoty medal mistrzostw świata w 2010 roku. Ślak nie opuścił 46-latka w potrzebie. Tuż po poważnym wypadku, jakiemu Gollob uległ na torze motocrossowym w Chełmnie przyjechał do szpitala w Bydgoszczy, by wspierać sportowca. Był także w gronie osób, które żużlowiec zobaczył jako pierwsze po wybudzeniu ze śpiączki. Później jeszcze kilka razy pojawiał się w placówce, żeby odwiedzić kolegę.

W rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl, Grzegorz Ślak przekazał nowe informacje dotyczące zdrowia mistrza świata z 2010 roku. - Tomasz Gollob czuje się zdecydowanie lepiej niż zaraz po tym nieszczęśliwym wypadku. Widziałem go kilka dni po zdarzeniu, widzę teraz i różnica jest ogromna. Błyskawiczne postępy pozwalają mi wierzyć w to, że on całkowicie wyzdrowieje. On jest pozytywnie nakręcony, a to też ma znaczenie i bardzo pomaga - powiedział Ślak.

Przypomnijmy, Tomasz Gollob poważnemu wypadkowi uległ 23 kwietnia na torze motocrossowym w Chełmnie, gdzie miał wziąć udział w mistrzostwach Polski. Błyskawicznie został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy. Lekarze podjęli się ciężkiej operacji żużlowca, u którego stwierdzono uszkodzenia rdzenia kręgowego i poważne obrażenia płuc.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: