SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Tomasz Gollob na spacerze! ZDJĘCIA sparaliżowanego żużlowca

Tomasz Gollob na spacerze! ZDJĘCIA sparaliżowanego żużlowca

05.08.2017, godz. 23:16
TOMASZ GOLLOB.
foto: PAPS

Tomasz Gollob walczy z całych sił o powrót do zdrowia i sprawności. Od straszliwego wypadku podczas treningu na motocrossie w Chełmnie minęły już ponad trzy miesiące. Słynny żużlowiec, który ma uszkodzony rdzeń kręgowy i jest sparaliżowany od pasa w dół, wciąż przebywa w Wojskowym Szpitalu Klicznicznym w Bydgoszczy. Wczoraj "Super Express" spotkał naszego mistrza na spacerze. Zobaczcie ZDJĘCIA.

Tomasz Gollob opuścił wczoraj oddział rehabilitacyjny ok. godz 18.30, a jego spacer po terenie szpitala trwał około godzinę. Zobaczcie GALERIĘ ZDJĘĆ. Nasz mistrz wciąż ma trudności z poruszaniem się, ale w tych trudnych chwilach może liczyć na wsparcie najbliższych. Były mistrz świata na żużlu sporadycznie opuszcza mury szpitala, ale wczoraj nie mógł sobie odmówić skorzystania z uroków pięknej pogody.

Żużlowiec niedawno zaczął też rehabilitację przy użyciu specjalnego egzoszkieletu. To wspomagany pancerz, który po długiej rehabilitacji umożliwia wykonywanie chodu w sposób prawie naturalny. Póki co, Gollob wciąż porusza się na wózku inwalidzkim. Nie rezygnuje z walki o powrót do sprawności.
- Tomek robi ogromne postępy w rehabilitacji, dzięki czemu staje się coraz bardziej samodzielny – mówił nam dr Krzysztof Radziszewski, koordynator kliniki rehabilitacji 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

- Stan neurologiczny Tomka na razie się nie zmienia. Wszyscy cierpliwie czekamy na postępy – zdradził niedawno „Super Expressowi” Cezary Rybacki, lekarz i przyjaciel Golloba. - Rehabilitację Tomka możemy porównać do ciężkiego treningu. Chociaż... Czy trening trwa aż 7-8 godzin dziennie? Rehabilitanci są pod wrażeniem, że ma tyle mocy, pracuje więcej niż inni pacjenci i robi znacznie szybciej postępy, wykonuje już ćwiczenia, które niektórzy pacjenci mogą zrobić dopiero po kilku miesiącach rehabilitacji - dodał Rybicki.

Tomasz Gollob stanął na nogi! W egzoszkielecie! ZDJĘCIA

DRAMAT Tomasza Golloba. ZDJĘCIA ze straszliwego wypadku

Gollob przeżyje PIEKŁO!

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: