SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Tomasz Gollob stanie na nogach? Powoli odzyskuje czucie

Tomasz Gollob stanie na nogach? Powoli odzyskuje czucie

20.05.2017, godz. 10:37
Tomasz Gollob
Tomasz Gollob foto: Super Express

Jak donosi "Przegląd Sportowy" stan Tomasza Golloba znacznie się poprawił. Żużlowiec odzyskał głębokie czucie w nogach i ma już świadomość ich położenia. Wciąż nie ma gwarancji, że sportowiec będzie mógł jeszcze w pełni władać dolnymi kończynami, ale bez wątpienia to dobry prognostyk na progu rehabilitacyjnej drogi.

Pierwszy etap usprawnienia Tomasza Golloba przebiegł szybciej niż zakładano. Ustąpiły bóle związane z urazem, zagoiły się też wszystkie pooperacyjne rany. Nie ma już też śladu po obiciu płuc i zbiciu mięśnia sercowego. Jak powiedział "Przeglądowi Sportowemu" profesor Marek Harat - lekarz, zajmujący się Gollobem, teraz będzie można zająć się nogami sportowca.

W tych 46-latek odzyskał głębokie czucie. Oznacza to, że żużlowiec zdaje sobie sprawę, jak ułożone ma nogi w pozycji leżącej i wie, którą z nich dotyka lekarz, czy rehabilitant. To duży krok wprzód, ale jeszcze nie przełom. Taki stan nie jest gwarancją końcowego sukcesu. Gollob może odzyskać pełne czucie w nogach, ale równie dobrze jego stan może się już nigdy nie poprawić.

Doświadczony sportowiec musi solidnie wykonywać rehabilitacyjne ćwiczenia i wierzyć w końcowy sukces. Reszta zależy od jego organizmu. Codzienne zabiegi dają nadzieję na pełny powrót do zdrowia. - Tomek spędza już kilka godzin dziennie w pozycji siedzącej - zdradził "Przeglądowi Sportowemu" profesor Marek Harat.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: