SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Tomasz Gollob spełnił marzenie siedmiolatka

Tomasz Gollob spełnił marzenie siedmiolatka

07.06.2017, godz. 02:00
Bydgoszcz pamięta o Gollobie
Bydgoszcz pamięta o Gollobie foto: Andrzej Lange/Super Express

W ciężkiej chorobie najważniejsze jest wzajemne wsparcie. To dlatego w bydgoskim Wojskowym Szpitalu Klinicznym doszło do niecodziennego i wzruszającego spotkania. Siedmioletni Michał, chory na nowotwór tkanek miękkich, zrealizował wielkie marzenie i spotkał się ze swoim idolem - Tomaszem Gollobem (46 l.), gwiazdorem żużla, przechodzącym rehabilitację po poważnym wypadku.

Spotkanie zorganizował dr Cezary Rybacki, jeden z lekarzy opiekujących się Gollobem i jego wieloletni przyjaciel. Żużlowiec zgodził się bez wahania na wizytę małego Michała, który jest w trakcie intensywnej chemioterapii. Na oddział Golloba chłopiec przyszedł z mamą.

- Marzyłem, żeby spotkać się z nim na żywo. Motocykle mi się bardzo spodobały, bo są szybkie - powiedział chłopczyk w rozmowie z PAP. A Golloba określił krótko: - Supergość!

Przypomnijmy, że Gollob miał wypadek 23 kwietnia na torze motocrossowym w Chełmnie. Doznał uszkodzeń rdzenia kręgowego, kręgosłupa, złamania kręgu i stłuczenia płuc. Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu od razu rozpoczął rehabilitację. Odzyskał "czucie głębokie" w kończynach, ale wciąż walczy o pełną sprawność nóg.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: