SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Tragiczny wypadek na testach przed rajdem. Jedna osoba nie żyje [ZDJĘCIE]

Tragiczny wypadek na testach przed rajdem. Jedna osoba nie żyje [ZDJĘCIE]

18.05.2017, godz. 20:51
Śmiertelny wypadek na testach przed rajdem
foto: Facebook

Do tragicznego wypadku doszło w Rosji podczas testów przed rajdem w okolicy Pskowa. Na jednym z okrążeń czołowo zderzyły się dwa samochody, na skutek czego jedna osoba zginęła. W dramatycznym zdarzeniu ranny został Aleksiej Łukjaniuk, wicelider rajdowych mistrzostw Europy i główny rywal Kajetana Kajetanowicza.

To prawdziwy dramat. Na testach przed rajdem w Puszkinskich Górach doszło do strasznego wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a trzy zostały poważnie ranne. Na jednym z okrążeń jadące z ogromną prędkością dwa Mitsubishi Lancer Evo IX zderzyły się czołowo, a jedno z aut stanęło w płomieniach.

Tego tragicznego zdarzenia nie przeżył Aleksiej Łjadukin, który zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Trzej pozostali mężczyźni trafili do szpitala w Sankt Petersburgu w ciężkim stanie. Wśród nich był Alekjiej Łukjaniuk, wicelider rajdowych mistrzostw Europy i główny rywal Kajetana Kajetanowicza. Ma liczne złamania (m.in. pięta, rzepka i kość krzyżowa), pękniętą miednicę oraz uszkodzone płuca.

Śledztwo w całej sprawie wszczęła już prokuratura, bowiem wciąż nie wiadomo, co było przyczyną dramatycznego wypadku. Jednak jakim cudem samochody jechały w przeciwnych kierunkach? Otóż na odcinkach testowych po przejechaniu linii mety zawraca się i ruszą tą samą drogą. Według wstępnych doniesień kierowca jednego z aut - Wiaczesław Kuczerow, z którym jechał Łjadukin - zawrócił jeszcze przed finiszem, co mogło doprowadzić do tragedii.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: