SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Tragiczna śmierć zawodnika motocross. Zginął podczas zawodów [WIDEO]

Tragiczna śmierć zawodnika motocross. Zginął podczas zawodów [WIDEO]

06.06.2017, godz. 09:57
znicz kondolencje żałoba świeca świeczka
foto: Dreamstime

Smutne wieści napłynęły z Francji. Podczas zawodów motocrossowych w miejscowości Cassel doszło do dramatycznego wypadku, w wyniku którego zginął jeden z zawodników. 25-letni Steven Lenoir upadł tak nieszczęśliwie, że zmarł mimo szybkiej reakcji slużb medycznych i przetransportowania do szpitala. Wyścig odwołano.

W poniedziałek we francuskim Cassel rozgrywano zawody motocrossowe organizowane ku pamięci Timoteia Potiska, który w 2009 roku zginął w nieszczęśliwym wypadku na torze w Loon-Plage. Niestety tegoroczna edycja tej imprezy zakończyła się tragicznie, a do dramatu doszło podczas porannych kwalifikacji.

Steven Lenoir wyprzedzał resztę stawki i jechał na prowadzeniu, ale na jednym ze wzniesień źle wyskoczył i wylądował poza torem. Uderzył w ziemię z wielkim impetem, a zdjęcia, jakie pojawiły się później w sieci pokazały zniszczenia, jakim uległ prowadzony przez zawodnika motocykl.

Na miejscu wypadku natychmiast pojawili się kibice, a niedługo później także służby medyczne. 25-letni Francuz nie dawał oznak życia, dlatego też podjęto akcję reanimacyjną. Po Lenoira przyleciał też helikopter, który przetransportował go do szpitala w Lille, ale około godziny 11 podano tragiczną informację o śmierci zawodnika. Ostatecznie imprezę w Cassel odwołano, a w hołdzie dla zmarłego zawodnika jego rywale z toru zdecydowali się jedynie na symboliczny przejazd.

Francuz miał 25 lat. W przeszłości zdobył mistrzostwo Europy klasy EMX250 (2010 rok). Dwa lata temu okazał się najlepszy w brytyjskiej serii MX2, a w ostatnim czasie rywalizował w kategorii MX1. Zawody we Francji miały być dla niego formą przygotowań przed kolejnymi wyścigami na Wyspach.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: