SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Tragiczny WYPADEK gwiazdora MotoGP! Walczy o życie w szpitalu [ZDJĘCIA]

Tragiczny WYPADEK gwiazdora MotoGP! Walczy o życie w szpitalu [ZDJĘCIA]

18.05.2017, godz. 10:37
Samochód, który uderzył w Nickyego Haydena
Samochód, który uderzył w Nicky'ego Haydena foto: EAST NEWS

Nicky Hayden, mistrz świata w klasie MotoGP w sezonie 2006, miał bardzo poważny wypadek. Nie na torze, ale na ulicy. Jego relaksująca przejażdżka na rowerze zakończyła się tragicznym zderzeniem z samochodem. Teraz amerykański gwiazdor walczy o życie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym.

O szczegółach wypadku Nicky'ego Haydena informowało włoskie "Sky Sport". Amerykanin przebywał przez kilka dni w miejscowości Rimini, gdzie wcześniej rozegrano wyścig World Superbike na torze Imola. W środę wybrał się na wycieczkę rowerową. Niestety, na jednym ze skrzyżowań, nie zdołał uniknąć wypadku. Został potrącony przez samochód marki Peugeot (model 206CC) przy dużej prędkości. Hayden przeleciał przez maskę i wylądował w rowie. Jego rower został doszczętnie zniszczony, a on natychmiast trafił do szpitala.

Lekarze wyjawili, że obrażenia Haydena są bardzo poważne - jest w stanie krytycznym. Do szpitala został przetransportowany helikopterem. Po dokładnych badaniach zrezygnowano z operacji, ponieważ w czaszce motocyklisty było zbyt duże ciśnienie. Doszło także do rozległego wylewu krwi do mózgu. Oprócz obrażeń głowy Amerykanin ma także poważne uszkodzenia jamy brzusznej i klatki piersiowej.

Hayden został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze nie są optymistycznie nastawieni. Twierdzą, że jego życiu wciąż zagraża niebezpieczeństwo.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: