Jarosław Hampel, żużel

Autor: Verva Racing Team Jarosław Hampel

The World Games 2017: Polscy żużlowcy ze złotymi medalami!

2017-07-30 0:04

Reprezentacja Polski w składzie Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek zdobyła złote medale igrzysk dyscyplin nieolimpijskich. Polacy w rundzie zasadniczej okazali się słabsi od Australijczyków, ale w ścisłym finale, po pięknej jeździe, pokonali Jasona Doyle'a i Maxa Fricke'a, dając wrocławskiej publiczności wiele powodów do radości.

Od początku konkursu jasne stało się, że o medale będą rywalizowały drużyny Polski, Szwecji i Australii. To te ekipy punktowały najlepiej. Rozczarowywali Duńczycy i Brytyjczycy, niespodzianie dobrze spisywali się Niemcy, ale zabrakło im oczek w początkowych biegach. Po 21 biegach najwięcej punktów miała kadra Australii (24), o jedno oczko mniej zebrali Zmarzlik, Janowski i Dudek (23), a Szwedzi zdobyli ich 20. To dało pewne miejsce w finale Australijczykom, a nam i szwedzkim żużlowcom przypadły miejsca w wyścigu barażowym.

Półfinał wygrał Szwed Antonio Lindbaeck, a za nim na linię mety wjechali Zmarzlik i Janowski, co dawało remis. Dzięki lepszym wynikom Polaków w poprzednich biegach, to my mogliśmy się cieszyć z awansu do finału. W nim zmierzyliśmy się z Australijczykami. Tam daliśmy popis. Niezawodny w tym konkursie Bartosz Zmarzlik objął prowadzenie, którego nie oddał do końca, a Maciej Janowski trzymał się kurczowo drugiej pozycji, odpierając ataki Maxa Fricke'a.

Polacy zdobyli więc złoty medal The World Games 2017! Srebro powędrowało do Australii, a brąz do Szwecji.