SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Wypadek Kajetana Kajetanowicza. Koniec marzeń o triumfie [WIDEO]

Wypadek Kajetana Kajetanowicza. Koniec marzeń o triumfie [WIDEO]

31.03.2017, godz. 17:34
Kajetan Kajetanowicz
Kajetan Kajetanowicz foto: Super Express

Kajetan Kajetanowicz uległ wypadkowi w drugim dniu Rajdu Azorów i pogrzebał swoje szanse na wygraną w całym wyścigu. Polak był na czele klasyfikacji po pierwszym dniu ścigania, ale piątkowy incydent pozbawił go nadziei na końcowy sukces. Według relacji świadków Kajetanowicz uderzył w murek, który zmasakrował jego samochód. Nikomu z załogi nic się nie stało.

Z Rajdem Azorów Kajetanowicz wiązał duże nadzieje. Od początku zapowiadał, że walczy o najwyższe lokaty. Jego dyspozycję potwierdził pierwszy dzień imprezy, w którym wygrał odcinek pokazowy i wyścig kwalifikacyjny. Drugi dzień rajdu okazał się dla niego pechowy. Polak uderzył w murek i doszczętnie zniszczył swoją Fiestę R5. Na szczęście ani kierowcy, ani jego pilotowi nic się nie stało.

Zdarzenie miało miejsce na początku siedmiokilometrowej trasy. Wypadek załogi Lotos Rally Team uniemożliwił kontynuowanie jazdy. Usterki samochodu były zbyt poważne. To oznacza, że Kajetanowicz utracił pozycję lidera i pożegnał się z perspektywą zwycięstwa w całym Rajdzie Azorów.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: