SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Złe wieści o Gollobie. "Uszkodzony rdzeń kręgowy. Nie ma czucia w nogach!" Trwa operacja

Złe wieści o Gollobie. "Uszkodzony rdzeń kręgowy. Nie ma czucia w nogach!" Trwa operacja

23.04.2017, godz. 15:56
Tomasz Gollob, motocross_pub1
foto: Pitrex/Czas Chełmna

Coraz gorsze informacje dopływają na temat zdrowia Tomasza Golloba, który miał wypadek podczas treningu na motocrossie. Według nowych informacji żużlowiec ma uszkodzony rdzeń kręgowy i nie ma czucia w nogach.

- Badanie tomografem komputerowym wykazało, że Tomek ma złamany kręg TH7. Ma też uszkodzony rdzeń kręgowy. Jak rozmawiałem z Tomkiem po wypadku to mówił, że nie pamięta jak do niego doszło. Tomek mówi, że nie ma czucia w nogach– mówi „Super Expressowi” Cezary Rybacki. To lekarz, który od wielu lat jest związany z Gollobem.

Obecnie Gollob przebywa na stole operacyjnym u profesora Marka Harata, światowej sławy neurochirurga. Harat wiele razy z sukcesem operował Golloba, jest nazywany „lekarzem od cudów”. Miejmy nadzieję, że i tym razem dokona cudu i uratuje zdrowie Golloba. Operacja zaczęła się o 14:00, nie wiadomo, ile potrwa.

Do wypadku Tomasza Golloba doszło dziś rano w Chełmnie, podczas treningu przed motocrossowymi mistrzostwami Polski strefy północnej. Na płaskim zjeździe mistrz stracił panowanie nad motocyklem i wywrócił się. Od razu przewieziono go do szpitala wojskowego w Bydgoszczy, gdzie trafił pod opiekę profesora Harata.

Gollob miał dziś o 19:00 wystąpić w meczu żużlowej Ekstraligi GKM Grudziądz – Stal Gorzów.

autor: Mariusz Korzus zobacz inne artykuły tego autora
Przemysław Ofiara PO zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: