SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Znany polski żużlowiec SKAZANY za pobicie i uszkodzenie ciała!

Znany polski żużlowiec SKAZANY za pobicie i uszkodzenie ciała!

01.02.2017, godz. 18:50
Piotr Pawlicki
Piotr Pawlicki foto: Super Express

Piotr Pawlicki to jeden z najbardziej utalentowanych polskich żużlowców, który na codzień reprezentuje barwy Unii Leszno. Poza torem nie jest jednak "aniołkiem". W lutym 2015 roku wdał się w bójkę, a teraz sąd skazał go na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za pobicie i uszkodzenie ciała!

18 lutego 2015 roku Pawlicki wdał się w bójkę i dopuścił się uszkodzenia ciała innej osoby. Złamał nos poszkodowanemu, a całą sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Lesznie, który w środę 1 stycznia 2017 roku ogłosił wyrok.

22-letniego żużlowca skazano na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ponadto został on oddany pod nadzór kuratora i musi zapłacić grzywnę w wysokości 3 tysięcy złotych, a dodatkowo sąd orzekł nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego w wysokości 8 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny, co oznacza, że obie strony mają możliwość odwołania.

Pawlicki jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich żużlowców. Na co dzień reprezentuje barwy Unii Leszno, występuje też regularnie w cyklu Grand Prix, w którym w poprzednim sezonie zajął szóste miejsce. Ponadto 22-latek w przeszłości zdobył indywidualne i drużynowe mistrzostwo świata juniorów, a w 2016 roku wraz z pierwszą reprezentacją Polski wywalczył Drużynowy Puchar Świata.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: