SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Żużel: Prokuratura zajmie się sprawą śmierci Krystiana Rempały

Żużel: Prokuratura zajmie się sprawą śmierci Krystiana Rempały

30.05.2016, godz. 11:59
Krystian Rempała (+18 l.), Jacek Rempała
Krystian Rempała (+18 l.) z ojcem Jackiem foto: CYFRASPORT

Krystian Rempała zmarł w sobotę w szpitalu po kilku dniach od dramatycznego wypadku, który miał miejsce w jednym z meczów żużlowej PGE Ekstraligi. Teraz okazało sie, że śledztwo w tej sprawie przeprowadzi Prokuratura Okręgowa w Rybniku, która zbada ją pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

- Śledztwo będzie prowadzone w stronę nieumyślnego spowodowania śmierci. Będziemy sprawdzać wszystkie okoliczności tego zdarzenia - przyznał szef Prokuratury Rejonowej w Rybniku Tadeusz Żymełka w rozmowie z RMF FM.

Śledczy będą musieli przede wszystkim dokonać oględzin miejsca zdarzenia, czyli toru żużlowego w Rybniku. Ponadto niezbędne będzie zbadanie kasku Krystiana Rempały, który spadł z jego głowy podczas uderzenia w bandę, a także sekcja zwłok młodego żużlowca.

Rempała zmarł w sobotę w szpitalu po kilku dniach od nieszczęsnego wypadku, do jakiego doszło podczas meczu Ekstraligi ROW Rybnik - Unia Tarnów. Zawodnik tej drugiej drużyny z impetem wpadł w bandę, doznał poważnych obrażeń głowy i zapadł w śpiączkę. Po przewiezieniu do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju lekarze stwierdzili u niego obrzęk i krwiaka mózgu, a jego stan określano jako krytyczny. Mimo błyskawicznej operacji niestety nie udało się uratować.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: