SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Żużel: Stal Gorzów rusza po mistrzostwo Polski?

Żużel: Stal Gorzów rusza po mistrzostwo Polski?

02.09.2016, godz. 02:00
Bartosz Zmarzlik
Bartosz Zmarzlik foto: CYFRASPORT

Na te emocje kibice żużla czekali przez cały sezon zasadniczy. W tę niedzielę startują play-offy Ekstraligi. Faworytem do złota jest zwycięzca pierwszej fazy rozgrywek – gorzowska Stal. W półfinale gorzowianie zmierzą się ze Spartą Wrocław, a Falubaz Zielona Góra – z Get Well Toruń. Według żużlowca Stali Przemysława Pawlickiego (25 l.) „stalówka” ma duże szanse na mistrzostwo Polski.

- Złoto to nasz cel. Wygraliśmy rundę zasadniczą. Play-offy to już całkiem inna bajka, wszystko rusza od nowa. Jak dopisze zdrowie i nie będzie dużych wpadek, to drużynowe mistrzostwo Polski będzie w naszym zasięgu – mówi „Super Expressowi” Pawlicki.
Żużlowiec uważa, że wielkim atutem Stali jest wyrównany skład.
- Mamy dobrą drużynę. Ja dołączyłem do Stali, myślę, że jestem wzmocnieniem zespołu. Krzysiek Kasprzak zaczął wreszcie jeździć tak jak kiedyś. Mamy równą drużynę. Zazwyczaj jest tak, że jak jeden zawali, to drugi go uzupełnia. Mamy też mocnego juniora Bartka Zmarzlika, a to jest dziś w Ekstralidze bardzo ważne. Tam, gdzie punkty dowozi junior, jest wynik zespołu – twierdzi Przemek, który jak dotąd jest zadowolony ze swojej formy.
- Miałem kilka meczów przestoju, ale teraz wszystko wróciło do normy. Robię wszystko, żeby na kluczową fazę rozgrywek było jeszcze lepiej. Sezon trwa, najważniejsze, że jest zdrówko – podkreśla.

autor: Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: