SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Adam Małysz: Jeśli nic się nie zmieni, zabiorą nam konkursy w Wiśle

Adam Małysz: Jeśli nic się nie zmieni, zabiorą nam konkursy w Wiśle

15.04.2017, godz. 10:53
Adam Małysz
Adam Małysz foto: EAST NEWS

Puchar Świata bez konkursów w Wiśle? To coraz bardziej prawdopodobny scenariusz! Polskim skoczniom brakuje pieniędzy na inwestycje i z tego właśnie powodu w przyszłym sezonie w naszym kraju odbędą się tylko trzy pucharowe konkursy! - Jeśli nic się nie zmieni, niewykluczone, że w przyszłym roku w ogóle zabiorą nam konkurs w Wiśle - ostrzega Adam Małysz.

- Zgłaszano nam już wcześniej, że brakuje torów lodowych i siatek w Wiśle - powiedział Małysz, wyjaśniając niepokojące sygnały dobiegające z FIS. Władze narciarskie mają bowiem dość naszych skoczni. Od lat inwestycje potrzebne są w Wiśle i w Zakopanem. O modernizacjach obu wspomina się od dawna. Tyle że to wciąż tylko obietnice, a realnych działań brakuje. - FIS i tak spojrzał na nas łaskawie, bo dał ten jeden konkurs w Wiśle - dodał najlepszy polski skoczek w historii.

Czy to oznacza, że polskie skoki narciarskie powoli zwijają się? Jak twierdzi Małysz, takiego zagrożenia nie ma. Ba! Ewentualne inwestycje mogą nas uczynić potęgą. Przynajmniej organizacyjną: - Nie ma przeciwskazań, żeby to właśnie w Polsce odbywał się prolog Pucharu Świata. Polski związek ma podpisaną umowę z firmą Supersnow i biały puch może się pojawić na naszych skoczniach już w październiku. Ale potrzebne są decyzje ministerstwa i Centralnego Ośrodka Sportu.

Czyli jak zawsze. Nadzieje są. Możliwości też. Tylko znowu tych polityków prosić o pomoc?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: