SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Adam Małysz wspomina pierwszą wygraną. 21. rocznica pamiętnego występu w Oslo

Adam Małysz wspomina pierwszą wygraną. 21. rocznica pamiętnego występu w Oslo

17.03.2017, godz. 16:52
Adam Małysz
foto: SE/EAST NEWS

17 marca to data, którą Adam Małysz będzie wspominał do końca życia. To właśnie tego dnia 1996 roku, czyli równo 21 lat temu, najlepszy przed laty polski skoczek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Swiata. "Orzeł z Wisły" bardzo dobrze pamięta swój wyjątkowy występ w Oslo, ale postanowił go też przypomnieć kibicom wrzucając na Facebooka wyjątkowe wideo z tamtych zawodów!

Ale ten czas mija! To już 21. rocznica pierwszej wygranej Adama Małysza w Pucharze Świata. 17 marca 1996 roku był prawdziwym przełomem w karierze polskiego zawodnika, który po dwóch sezonach w końcu przebił się do czołówki - Moje zwycięstwo w Oslo było dla wszystkich wielką niespodzianką - wspomina legenda polskich skoków. Tego samego dnia karierę zakończył Niemiec Jens Weissflog, wieloletni idol "Orła z Wisły". Fantastyczny występ Polaka nazwano więc "zmianą warty" po wielkim sportowcu z NRD.

Najwięksi fani polskich skoków razem z Małyszem wspominają pamiętny konkurs w Oslo. - Piękne czasy. Miałem 11 lat, oglądałem z Ojcem - skomentował jeden z wielbicieli byłego reprezentanta polski. - Widać że to początki wielkiego MISTRZA bo i słynny wąsik dopiero co raczkował :) Serdecznie pozdrawiam Panie Adamie! - dodał inny kibic. Przypomnijmy przełomowy skok, który zapewnił polskiej legendzie pierwszą wygraną w Pucharze Świata!

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: